Готова е независимата експертиза, която областният управител Дани Каназирева възложи за биоцентралата в Труд. Жители на селото от години протестират срещу Централата заради неприятните миризми.
„В експертизата са посочени редица нарушения и несъответствия, относно технологията на работа на биоцентралата, които попадат в контрола на Агенцията по храните“, съобщи Каназирева и добави, че предстоят проверки на посочените проблеми.
В срещата участваха областният управител, енергийният експерт проф. Атанас Тасев, експертът по биоцентрали - инж. Александър Воденичаров, директорът на РИОСВ Десислава Георгиева.
„Налице е проблем и трябва по най-бързия начин да бъде решен. В тази връзка ще се срещнем и със собствениците на Централата за биогаз" , допълни областният управител.
Кръстовището на бул. „Пещерско шосе“ с улица „Царевец“ ще бъде затворено от днес за изграждане на шахта за Южния обходен колектор, съобщиха от ВиК – Пловдив. Въведена е временна организация на движението, като за автомобилите е изграден двупосочен обход по „Пещерско шосе“ от северната страна на кръстовището. По него движението ще се..
Премиерът Росен Желязков пристига в 24-та авиационна база „Крумово“. Повод за посещението му е сухото лято и пожароопасния сезон. На място Желязков ще се запознае с готовността на въоръжените сили за реакция при пожари и други бедствени ситуации. Той ще проследи и какво е взаимодействието между армията, МВР и местната власт. По време на..
Оранжев ко д за интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки е обявен днес за 11 области на Централна и Североизточна България. Там се очакват количества на валежите между 30 и 50 литра на квадратен метър. Жълт ко д за гръмотевични бури е в сила за 8 области в Западна България, част от Северна и Източна. А за 4 области в Югоизточна..
В третия ден от Горещниците -17 юли християнската църква почита паметта на Света великомъченица Марина . Светицата е родена в Антиохия Писидийска и е била дъщеря на езически жрец, живял през 3 в. На 12-годишна възраст Марина се отдала на християнската вяра и заради това била подложена на жестоки изтезания. На 16 години тя била изправена..
Областният управител на Пловдив Христина Янчева е изпратила писма до кметовете на общини да предприемат всички необходими действия за защита на населението заради очаквано влошаване на метеорологична обстановка. По данни на Оперативното звено в Министерството на околната среда и водите прогнозата на НИМХ за утре e издадено предупреждение от втора..