Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Погнаха и участници в бизнеса на Арабаджиеви

Антикорупционната комисия предяви искове, свързани с бизнеса на Вълчо и Маринела Арабаджиеви. 

От комисията обявиха, че в съда в Пловдив ще бъде предявен иск срещу Елена Маркова в размер на 1 551 608,61 лв. Комисият иска да й отнеме и три недвижими имота и лек автомобил. 

Маркова е обвинена от прокуратурата за това, че за периода от началото на 2017 г. до средата на 2018 година, като участник в организирана престъпна група, е осигурила на банкова касета, транспорт и охрана на парични средства на Арабаджиеви. 

Според комисията, Елена Маркжова е знаела, че средствата са придобити от данъчни престъпления във връзка с дейността на "Захарен комбинат Пловдив" АД и "Виктория Груп Корпорейшън" АД.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Да се събудим от летаргията на бездуховността, призова дядо Николай

За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града.  Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..

обновено на 01.11.25 в 16:13

Жертва на Карловско шосе при разклона за Царимир

Моторист е загинал в катастрофа днес на пътя Пловдив - Карлово. Сигналът е получен около 10.30 часа, съобщават от МВР - Пловдив. Близо до разклона за село  Царимир мотоциклет се блъснал в друг мотор, който се движил пред него. Екип на Спешна помощ е констатирал смъртта на водача на първото превозно средство, на около 60-годишна възраст. На..

обновено на 01.11.25 в 16:12

Жена и детото й са в болницата в Смолян след обръщане на кола по таван

Жена на 21 години и тригодишното ѝ дете са пострадали при катастрофа в смолянското село Ровино, съобщават от Многопрофилната болнца за активно лечение "Д-р Братан Шукеров" в Смолян. Пострадалите са приети в Спешно отделение на болницата, без опасност за живота.  Заради катастрофата движението по пътя Смолян – Мадан се извършва двупосочно в една..

публикувано на 01.11.25 в 15:36

Светлинен спектакъл в чест на народните будители в Пазарджик

Пазарджик отбелязва Деня на народните будители с поредица от тържествени събития, отдаващи почит на просветителите, книжовниците и борците за национално самосъзнание.  Празникът започва с шествие до паметника на Св. Св. Кирил и Методи й, където в 18:30 ч. ще бъдат поднесени цветя в знак на признателност към делото на народните будители.  От..

обновено на 01.11.25 в 13:48

Пловдив почете опълченците и жертвите на Априлското въстание

Възпоменателна церемония в памет на героите, отдали живота си за свободата на България, се състоя в Пловдив на Архангелова Задушница. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи заупокойна молитва за героично загиналите въстаници, опълченци и войници. На церемонията присъстваха кметът на Пловдив Костадин Димитров, командири и..

публикувано на 01.11.25 в 13:37