Основната причина за това е, че за инфраструктурните обекти или липсват проекти, или те се нуждаят от актуализация.
„Как е изчислена реконструкцията на ул. „Кукуш“ в район Южен на 6 млн. лева, след като е казано в предложението, че няма проект и трябва да се възложи на инженеринг“ – пита Инчев.
Проектите за реконструкцията на бул. „Северен“ и изграждането на нов мост над Марица пък са в процес на актуализация, което също не дава реална стойност на обектите, за които се предлагат съответно 20 млн. и 30 млн. лева. – подчерта Инчев.
Другите обекти с висок приоритет, за които ще се разпредели заемът, са „Модър-Царевец“ и пробивът под Водната палата, които са с пълна проектна готовност и струват съответно 11 млн. и 9 млн. лева.
Така общата стойност на 5-те обекта с най-висок приоритет е 76 млн. лева.
Има още 9 обекта, за които ще се разпредели общинския заем, като сред тях са реконструкцията и разширението на бул. „Васил Априлов“ – от Пещерско до „6-и септември“ на стойност 6 млн. лева, продължението на бул. „Александър Стамболийски“ и свързването му с бул. „Цар Симеон – между Кукленско и Асеновградско шосе на стойност 52 млн. лева.
В предложението са още реконструкцията на ул. „Даме Груев“ в „Южен“ на стойност 8 млн. лева, както и ново съоръжение на пътна връзка „Бетонен мост“ на стойност 10 милиона, като половината от сумата ще бъде поета от Националната компания Железопътна инфраструктура.
С другите проекти сумата набъбва до 120 милиона лева, какъвто е и размерът на заема.
„Няма да подкрепяме предложения без пълна проектна готовност“ – категорични са от ВМРО. От организацията предложиха допитване до пловдивчани, които сами да определят 5-те приоритетни инфраструктурни обекта в общината.
Войводите допълниха, че предложението за заема е внесено от бившия вече зам.-кмет Илия Кирчев, а неговият приемник не е заявил потвърждението му.
Цените в големите търговски вериги у нас са прекомерно високи, заяви в интервю за Радио Пловдив Александър Сиди от ВМРО. Той даде пример с френско масло, чиято цена в България е двойно по-висока в сравнение с тази в Гърция. Според него държавата има възможност да ограничи спекулативните надценки, но до момента не предприема ефективни мерки...
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..
Над 400 читалищни дейци от цялата страна подписаха Отворено писмо и го изпратиха до Министъра на културата и членовете на Комисията по културата и медиите в 51-ото Народно събрание. Документът изразява тяхното мнение от програма „Читалища“. В писмото си те посочват проблемите, сред които има огромен интерес – подадени са над 1400 проекта,..
Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по-високи, каквото мнение се изказа от родни туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от англичаните и 12% от германците вече си..