Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма да удължават срока за смяна на документите този месец

Срокът на личните документи и шофьорски книжки, изтичащи до края на октомври няма да бъде удължаван,  предупредиха от МВР – Пловдив.  

Той  бе продължен с 6 месеца заради извънредното положение, но следващо такова няма да има и  те вече  подлежат на подмяна в едномесечен срок. След това, според закона е предвидена глоба.  

Заявленията се подават в съответното  звено на районните управления, независимо от постоянния адрес.  Притежаващите  квалифициран електронен подпис могат да подават заявлениета си и чрез портала за електронни административни услуги на МВР на адрес e-uslugi.mvr.bg.   

От началото на годината към момента 65 000 жители от областта са подновили личните си карти, които изтичат през декември 2020г. На територията на областта шофьорските си книжки са подновили 40 000 души, а подновените паспорти са 45 000 броя.     


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Двама души загинаха при катастрофа на АМ "Тракия"

Тежка катастрофа с две жертви на автомагистрала "Тракия". Инцидентът е станал на 148 км на АМ Тракия, посока Бургас /край Шишманци/.  Сигналът е получен в 9.20 ч. По първоначални данни автомобил с белгийска регистрация, управляван от 47-годишен чужд гражданин, блъснал в аварийната лента автомобил с българска регистрация, от който са загинали мъж..

публикувано на 13.07.25 в 11:55

Моторист загина в Асеновград

Моторист загина при катастрофа в Асеновград. След 7.30 ч. днес на тел. 112 е получен сигнал за катастрофа между лек автомобил и мотоциклет на бул. „България“ в Асеновград.  На място е констатирана смъртта на моториста.  Местопроизшествието е запазено. Причините за инцидента се изясняват. 73-годишният водач на автомобила, който е..

обновено на 13.07.25 в 09:54

Дините поевтиняват, лимоните поскъпват

Дините поевтиняват с над 19 процента, останалите плодове поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) , предаде БТА. Данните показват, че дините поевтиняват с 19,23 на сто до 0,84 лева за килограм на едро. Най-много поскъпват ягодите - с 10,56 на сто и се..

публикувано на 13.07.25 в 08:46

Студенти от ПУ протестираха срещу високите такси за обучение

Символичен протест събра студенти от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" пред сградата на община Пловдив.  На проявата присъстваха само 12-13 студенти, платено обучение от няколко специалности, въпреки предварително обявеното участие на три специалности. Те обясниха, че повечето им колеги са приключили обучение, една част от тях работят и..

публикувано на 12.07.25 в 19:00

Пловдивският регион води класацията по брой катастрофи в страната

Регионите с най-много катастрофи са Пловдив, Варна и София. А дните, в които стават най – много пътни произшествия, са понеделник и петък, като пиковият момент е следобедът - между 16 часа и 18 часа.  Това става ясно от Интерактивната карта на пътнотранспортните произшествия на МВР. Тя беше представена днес в Националния координационен център за..

обновено на 12.07.25 в 16:18