БК Академик (Пловдив) направи летящ старт в Националната лига по баскетбол за мъже. Пловдивският тим изигра отличен мач и победи Черно море във Варна с 97:82 (25:22, 18:15, 31:29, 23:16). Това бе успешен дебют за новия треньорски тандем Йордан Янков и помощника му Сашо Груев.
Пловдивчани диктуваха играта и водеха в резултата през цялата среща, като нанизаха 16 тройки за успеха. По 20 точки за победата вкараха Васил Бачев и Тони Гуджино, 11 и 9 борби отбеляза Обрад Томич, а Николай Титков се записа с 10 точки и 9 асистенции.
Александър Стойков бе най-резултатен за Черно море с 21 точки, 19 реализира Александър Янев, но от пейката на варненци дойдоха само 12 точки, срещу 40 от резервите на Пловдив.
В следващия кръг Академик приема Рилски спортист, а Черно море е гост на Ямбол.
В другия мач вчера Берое разгроми с 87:68 (21:22, 21:18, 18:13, 27:15) Спартак (Плевен). В понеделник е очакваната с голям интерес среща от първия кръг в Самоков между Рилски спортист и Левски, а в сряда шампионът Балкан приема в Ботевград Черноморец (Бургас).
В същото време стана ясно, че Академик и Берое ще играят в група "Е" на Балканската лига. Те откриват надпреварата на 20 октомври в Пловдив. В същата група са още Теодо (Черна гора), Ибър (Черна гора), Куманово и ТФТ (Северна Македония).
Отборите ще изиграят общо 10 мача, а първите четири в класирането ще продължат в следващата фаза, където ще се присъединят към най-добрите два израелски отбора.
Останалите четири групи включват 12 отбора от Израел, които са разделени в поток по три тима.
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..
Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предавано пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните"..
Президентът Румен Радев прие волейболните националки до 19 години, които спечелиха златните медали от Световното първенство в Осиек. Това е единственият в историята национален отбор по волейбол при дамите, който става световен шампион. Състезателките на треньора Атанас Петров получиха Почетния плакет на президента на церемония на „Дондуков“ 2, а..
Марица (Пловдив) загуби третата си контрола от Славия II с 1:3. Двубоят се игра на терена в село Войсил. Треньорският щаб направи значителни промени в състава на “жълто-сините”, в който бяха включени доста юноши от набори 2007, 2008 и 2009, а за сметка на това бе дадена почивка на някои от опитните състезатели. В игра влязоха всички състезатели от..
Бившият вратар на Ботев Пловдив Матвей Игонен ще продължи кариерата си в шведския Дегерфорш, съобщава „Sportbladet“. Договорът на Игонен с Ботев изтече в края на май и той е свободен агент. Шведският отбор допусна 11 гола в последните три мача и се е спрял на Игонен, който ще трябва да решава вратарската криза. 28-годишният вратар има 17 мача за..