„Визитата на Любчо Георгиевски е ненужна и обречена на провал“, заяви г-н Перев. Според него времената се промениха, преди Георгиевски е имал някакво влияние в македонско-българските отношения, но сега това е работа на управляващите на България и Северна Македония. Нещата не могат да се решават с една визита на бивш премиер.
„Личното ми мнение е, че визитата на Зоран Заев на 10-ти ноември, няма да има никакъв резултат. България я очакват избори. Вече внесе декларация в парламента и Академията на науките. Формиран е фронт за макенско-българските отношения, който в предизборния период няма да отмине тази тема. Аз очаквам България да блокира преговорите. Никаква мисия, нито на Любчо Георгиевски, нито на някой друг може да отмени решението. Всяка отмяна може да доведе до срив на правителството на Бойко Борисов. Партията ГЕРБ няма да може да получи дори минимален брой гласове. Няма начин България да не блокира преговорите на Северна Македония за ЕС, ако не се подпишат елементарните работи. В България не отричат македонския език и държава. Отричат се стойтостите и традициите, които македонската Академия на науките и македонските езиковеди искат, че македонският език е преди българския. Още, че всички наши македонски революционери са се чувствали македонци и са писали на македонски език. Пренебрегват факта, че това са хора, които са се чувствали етнически българи. Това е основният проблем, който македонското общество трябва да преодолее“.
Владо Перев уточни, че са възпитавани в дух на най-силната и най-старата нация на Балканите, че от тях започва всичко. Този проблем може да се реши само с диктат на по-силния, който да каже: „Подпишете, това е така, а после правете каквото искате“. Въпреки подписания Преспански договор се говори, че Македония не е Северна Македония. Знае се, че когато се говори за македонския език, това не е античният македонски на Александър Велики. Лека полека се съобразяват, ще се съобразят и с диктата от България: „Всичко идва от сръбската върхушка, че сме възпитаници на Белград, не знаем и не говорим български. Народът още мисли, че е в Югославия, че Тито е жив и сегашните управници ще се справят лесно“.
„Съмнявам се, че тов ще стане лесно сега. В България страстите са на такова ниво, че договор може да се подпише само с диктат. Ако България приеме изискванията на Македония за признаване на езика, на революционерите, тогава да се сбогува със своята 1300 годишна история. Това ще бъде край на българската държавност и националност. При неуспех на Заев за преговорите ще му поискат оставката, но той няма да падне. Партийната група около него ще го поддържа до край, защото всички искат да останат на власт. Властта не е свързана, нито с езика, нито с нацията, а само и единствено с парите“, сподели личната си позиция анализаторът Владо Перев.
Интервюто с анализатора Владо Перев е в звуковия файл.
Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на домашно вино, но и на ракията собствено производство. Измененията предвиждат ограничаване на варенето на високоспиртната напитка до 30 литра, но само, ако суровината е собствено производство. Собственикът на дестилерия в Асеновград Георги Червенков, който е и член на..
Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции. "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..
Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..
За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..
Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..