Ковид афишът на световната пандемия оцвети в червено почти цялата страна. Анотациите, които всеки следващ ден оставя в бележника на времето, очертават рамката на една трудна година, в която въпросите, които си задаваме на всякакви нива, ще бъдат дълго много повече от отговорите.
Сбъдва ли се прогнозата, че ще ни се наложи да живеем дълго с новия вирус и успя ли времето от началото на заразата да добави онази допълнителна доза познание и оптимизъм за надеждата ни медицинската наука и хората в бяло да се справят с кризата. И още за антиковид мерките за ограничаване темповете и размерите на заразата и общата воля тя да бъде овладяна – микробиологът д.м.н проф. Енчо Савов.
Всички болници в Пловдивска област, без тези за рехабилитация и продължително лечение, могат да лекуват по-леките форми на коронавирусна инфекция, след като Ковид-отделения бяха открити и в общинските болници в Раковски и Първомай. За капацитета и ресурса, с който разполагат те – управителите на двете здравни заведения д-р Иван Томбашки и д-р Румяна Бойлова.
Асоциацията на езиковите центрове в България излезе с отворено писмо към министъра на здравеопазването, в което изразява несъгласието на гилдията да се забраняват „присъствените занятия в езиковите и образователни центрове, организирани от частни лица“ и подозират специално отношение към неформалното образование. Аргументите за това чуйте от председателя на АЕЦБ Ваня Иванова.
И цветове на радостта съдържа утрото в ефира на програма „Точно днес“. Те са в багрите за изложбата „Пловдивски следобеди“ на Мария Райчева в галерия „Аспект“.
А звуците на китарата, с която известният български музикант и лидер на емблематичната за Пловдив джазова формация „Бели, зелени и червени“ Веселин Койчев, ще огласи сцената на Кукления театър послучай неговия 60-годишен юбилей с концерт под надслов „Майстори на китарата“ в истинско звездно присъствие – чуйте от музиканта Веселин Койчев във времето за култура след 9 ч.
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица е художникът Атанас Хранов.
Третият по значимост християнски празник е днес и се нарича Богоявление. Според библейската легенда, на този ден Йоан Кръстител е покръстил Исус Христос в река Йордан. Българите наричат този празник Йордановден. На този ден се извършва освещаване на водата и се чества с литургия и празничен водосвет. Църковният служител хвърля кръст във водата, а..
На 6 януари православната църква чества един от най-големите християнски празници - Богоявление. Този ден е посветен на Кръщението на Исус Христос от Йоан Кръстител в река Йордан. Богоявление се смята още за ден на светлината и просвещението. На 6 януари се прекланяме пред Христо Ботев и честваме 177 години от рождението му. Ще бъдем в родния град на..
Днес в предаването Ви срещаме с прекрасната Виктория Петкова. Тя е автор и издател на поредицата детски книги „ Българознайко “, които за последните осем години имат над 80 хил. продадени копия и достигат до всички континенти и до Космоса. За смелостта да надскочи собствените си мечти, за старанието да събере мъдростта на традициите ни, за..
Днес в предаването говорим за реализацията на целите, през новата година. Ще направим план и стратегия, заедно с Лиляна Вълкова, лайф коуч. Очаквайте и астробюлетина за 2025 година, със Стефи Недевска. Поредният епизод на рубриката ни, с Елена Шахънска, е за седалището на душата. И, ако горещата напитка ни помага да гледаме на света..
За поддържането на енергомрежите ще стане дума в „Ден след ден“, след като снеговалежът в края на миналата година създаде проблеми в снабдяването с ток на много места в страната, включително в Смолянско и в планинските части на Пловдивска и Пазарджишка област. Наш събседник ще е Петър Костадинов, говорител на ЕВН. Има ли потенциал природният газ..