Ковид афишът на световната пандемия оцвети в червено почти цялата страна. Анотациите, които всеки следващ ден оставя в бележника на времето, очертават рамката на една трудна година, в която въпросите, които си задаваме на всякакви нива, ще бъдат дълго много повече от отговорите.
Сбъдва ли се прогнозата, че ще ни се наложи да живеем дълго с новия вирус и успя ли времето от началото на заразата да добави онази допълнителна доза познание и оптимизъм за надеждата ни медицинската наука и хората в бяло да се справят с кризата. И още за антиковид мерките за ограничаване темповете и размерите на заразата и общата воля тя да бъде овладяна – микробиологът д.м.н проф. Енчо Савов.
Всички болници в Пловдивска област, без тези за рехабилитация и продължително лечение, могат да лекуват по-леките форми на коронавирусна инфекция, след като Ковид-отделения бяха открити и в общинските болници в Раковски и Първомай. За капацитета и ресурса, с който разполагат те – управителите на двете здравни заведения д-р Иван Томбашки и д-р Румяна Бойлова.
Асоциацията на езиковите центрове в България излезе с отворено писмо към министъра на здравеопазването, в което изразява несъгласието на гилдията да се забраняват „присъствените занятия в езиковите и образователни центрове, организирани от частни лица“ и подозират специално отношение към неформалното образование. Аргументите за това чуйте от председателя на АЕЦБ Ваня Иванова.
И цветове на радостта съдържа утрото в ефира на програма „Точно днес“. Те са в багрите за изложбата „Пловдивски следобеди“ на Мария Райчева в галерия „Аспект“.
А звуците на китарата, с която известният български музикант и лидер на емблематичната за Пловдив джазова формация „Бели, зелени и червени“ Веселин Койчев, ще огласи сцената на Кукления театър послучай неговия 60-годишен юбилей с концерт под надслов „Майстори на китарата“ в истинско звездно присъствие – чуйте от музиканта Веселин Койчев във времето за култура след 9 ч.
Гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица е художникът Атанас Хранов.
Тази неделя, говорим за месец май. Очаквайте астробюлетина за месеца, със Стефи Недевска. С Ани Шилева, от „Добролетие“, разказваме за една прекрасна тяхна инициатива, „Балът е за всеки“. Ще ви разкажем и как синхроничността по Юнг, обяснява логиката на гаданията? Започваме, след новините в 7 сутринта.
В светлата седмица, седмицата след Възкресение Христово, гост в Добро утро, ден е игумена на Бачковския манастир Величкия епископ Сионий. Роден е в София в семейството на занаятчии - бижутери, завършва немска гимназия. Още от малък проявява интерес към духовенството. След като отбива военна служба учи в паралелния курс на Софийската духовна..
Ремонтът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне в началото на юли, вместо в началото на май, както бе предвидено. Решението и взето след среща на местната власт с родители и спорове кога строителните работи ще пречат по-малко да работата в училището. Ще чуем по темата кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и заместник-кметът с ресор..
За процесите на създаване и обновяване на публични пространства, които ангажира местните общности и дават възможност за иновативно и устойчиво развитие на градската среда, ще ви разкажем в разговор с младежкия сътрудник Ада Хейрула, от Младежки център Пловдив. Събитието „Академия за млади плейсмейкъри“, има за цел да докаже, че промяната започва от..
Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков ,..