Учениците от 5 до 7 клас на ОУ „Димитър Талев“ в Пловдив от днес преминават на обучение от разстояние в електронна среда. Това съобщава училището във фейсбук страницата си.
Децата ще учат онлайн до 20-ти ноември. Причините са големият брой отсъстващи по болест учители и помощен персонал и невъзможността за осигуряване на заместници, както и увеличаващия се брой на положителни PCR тестове. „Решението е взето на педагогически съвет и е съгласувано с обществения съвет. Взети са предвид нагласите на родители и учители“, се казва в съобщението.
Обучението ще е във виртуалните класни стаи чрез синхронни дистанционни часове, като се спазват публикуваните дневно разписание, графиците и правилата. Часът за спорт ще остане, когато се възстанови присъственият учебен процес.
Последният случай на коронавирус в училището е при шестокласник, който преди положителния си тест за последно е бил в клас на 30 октомври, по данни на РЗИ. Сред учителите има двама от прогимназиален клас с коронавирус, както и един хигиенист. Друг учител от прогимназията е в карантина като контактен, под карантина заради контакт с ковид-заразени са и 15 деца.
Всяка година в последната сряда на месец февруари се отбелязва Денят за борба с тормоза в училище. Децата отиват на училище, облечени в розови фланелки, за да се обявят срещу тормоза между съученици и насилието в класните стаи. Инициативата, позната като „Ден на розовата фланелка“, започва през 2007 година в Канада, а в България се отбелязва от..
Собственичката на първия български бранд с нулев отпадък „Зелена революция“ („Green Revolucia“) и посланичка на Европейския климатичен пакт Вера Маркова гостува в Пловдивския университет. Тя ще представи публична лекция на тема „Бизнес с нулев отпадък? Устойчиви решения за здравето и природата“. Маркова ще запознае гостите с каузите, за които тя..
Днес преди обяд на места в равнините и поречията ще бъде мъгливо. Над Западна България ще е предимно облачно. Над Източна България ще преобладава слънчево време с временни увеличения на средната и висока облачност. Ще духа слаб вятър предимно от юг-югоизток. Максималните температури в повечето места ще бъдат между 8° и 13°, за Пловдив - около 12°..
Пиян шофьор, опитал да подкупи служители при проверка, задържа полицията в Пловдив. Униформените спрели за проверка на бул. „Васил Априлов“ лек автомобил „Пежо“ с 52-годишен водач. Шофьорът бил във видимо неадекватно нетрезво състояние. С намерение да склони служителите да не го изпробват с дрегер, той пуснал в патрулката няколко банкноти...
180 полицейски екипа от 13-те районни управления на пловдивската дирекция участваха в четиридневна специализирана операция за контрол по пътищата в града и региона. За времето от 20 до 23 февруари са проверени над 4 700 леки и тежкотоварни автомобили. Установените за този период нарушения, санкционирани с фишове и актове са над 1400..