По първоначални данни става въпрос за производствена авария по неизяснени към момента причини. Пожарът е възникнал най-вероятно при товаро - разтоварни дейности в едно от помещенията. Около 100 души са били в цеха, когато огънят е тръгнал, но всички са напуснали помещенията, в които е имало силни пламъци, стигащи и до двора.
Няма данни за пострадали. 8 екипа на Пожарната гасят огъня, на място е и екип на Спешна помощ.
Междувременно от РИОСВ – Пловдив съобщиха, че разполагат мобилен апарат в Катуница, за да проследят качеството на въздух в района на пожара.
Вятърът е по посока кв. „Тракия“ на гр. Пловдив и е много вероятно да бъде усетена миризма там, както и в села от община Родопи.
РИОСВ – Пловдив препоръча хората да не стоят на открито, да затворят прозорците на жилищата си и да не пускат малки деца и възрастни навън, докато ситуацията не се нормализира окончателно.
340 тона отпадъци са извозени със специализирана техника от Столипиново в продължение на шест дни. В района се провежда мащабно почистване и от общинската фирма „Чистота“ и са премахнати нерегламентирани сметища от най-замърсените улици, зоните около пазара и училищата в квартала. Поддържането на чистотата е обща отговорност, отбеляза..
Полицията разследва от сутринта убийство в Първомай. Сигналът е получен в ранните часове днес, уточниха от пловдивската полиция. Оттам добавиха, че е убита съпругата на полицай от Районното управление в Първомай. По информация на Радио Пловдив убитата Димитрина Грозева е била сама в къщата си, тъй като съпругът ѝ Здравко бил на дежурство. Предполага..
Пожарът, избухнал на сметището край село Шишманци, е потушен след шест часова борба с огъня. На място остават да дежурят два екипа огнеборци от пловдивската пожара. Те ще следят за повторни запалвания и ще извършват доохлаждане на отделни огнища. Дежурствата на екипите ще продължат до пълното обезопасяване на терена, уверяват от пожарната...
Пиян 19-годишен младеж се заби в оградата на къща в Перущица с джип "Волво“. Инцидентът е станал на кръстовище в града около 6 ч. тази сутрин, като младият шоьфьор не успял да овладее джипа, съобщават от пловдивската полиция. Пристигналите на място полицаи го тествали за алкохол, дрегерът отчел над 2 промила. За щастие няма пострадали при..
Възрастна жена от Пловдивска област предаде на "ало измамници" 40 хил. лева. От полицията уточняват, че жертвата била хваната в капана по познатия сценарий, при който по телефона била убедена от мъж, че участва в акция за залавянето на телефонни измамници. Така, въвлечена в един от най-широко разпространените лъжовни сценарии, 70-годишната жена..