Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търсят още пари за медиците в ковид зоните в Пловдив

Общинският кризисен щаб възложи на дирекция „Финанси“ да бъдат осигурени средства за допълнително финансово стимулиране на работещите в „COVID–зоните“, които Община Пловдив започна да разкрива. Целта на мярката е да се осигурят необходимите медицински специалисти за безпроблемното им функциониране и своевременно обслужване на гражданите.

До момента „COVID–зоните“ са разкрити в ДКЦ 2, ДКЦ 5, ДКЦ „Изток“ и Медицински център 6 в МБАЛ „Свети Мина“. Продължава организацията по създаването им в останалите диагностично-консултативни центрове. По разпореждане на Общинския кризисен щаб  е  проведен инструктаж на всички ръководители на здравни заведения за оказване на бърза и адекватна помощ на пациентите, които постъпват в двете общински болници и COVID-зоните с ясен приоритет върху спешните случаи.

В МБАЛ „Свети Мина“ е създадена организация за прием на пациенти и комуникация с останалите лечебни заведения. В изпълнение на заповедта на РЗИ – Пловдив от понеделник болницата ще заработи с пълния си капацитет от 137 места. Продължава дооборудването на COVID-болницата, в която се лекуват леки и средно тежки случаи на заболели.

Сгъстява се графикът за дезинфекция и почистване в района около болницата. Възложено е да бъдат поставени допълнително пътни знаци, забраняващи престоя и паркирането на МПС пред здравното заведение. Целта е да се гарантира безпроблемният достъп на линейките до сградата. Ще бъде засилено и полицейското присъствие.

„Община Пловдив призовава лекари, медицински сестри и санитари да се присъединят към екипа на общинската болница, за да се укрепи кадровия ѝ потенциал във връзка с усложняващата се обстановка и увеличаване броя на пациентите“, призова  изпълняващият длъжността кмет на Пловдив Тодор Чонов.

Продължават съвместните проверки на екипи на ПОИ, районните полицейски управления и Общинска охрана на градския транспорт, обществените сгради, магазините, заведенията, ресторантите и игралните зали за спазване на мерките. Най-много нарушения са установени в казината, където има нерегламентирано струпване на хора – над 30 души в помещение. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Арестуваха наркодилър при спецакция в Пловдив

35-годишен криминално проявен и осъждан мъж беше арестуван при спецакция срещу разпространението на наркотици в Пловдив.  При претърсване на имота му полицията е открила 42 комплекта нагреваеми цигари за бездимно пушене с течност от синтетичен канабиноид. Със същото съдържание били и съхраняваните от мъжа 260 желирани бонбони. Общото..

публикувано на 31.10.25 в 15:14

Канализация за 4.3 млн. лева изграждат в Куртово Конаре

В село Куртово Конаре ще се изгражда канализация за 4,3 млн. лева. Парите са осигурени от държавния бюджет след споразумение с Министерството на регионалното развитие.  Строително-монтажните дейности включват пълния обем от операции, материали и ресурси, необходими за изграждането на колектор и съоръженията към него – изкопни работи, полагане на..

публикувано на 31.10.25 в 14:49

Обявиха инженеринг за над 22 млн. лева за новата сграда на СУ "Патриарх Евтимий"

Обществена поръчка  за нова сграда на СУ „Патриарх Евтимий“ в Пловдив обяви местната власт. Максималната цена за новото училище е 22 136 000 лева без ДДС. Поръчката е на инженеринг и включва проектиране, строителство и надзор. Новата сграда ще бъде в жк Отдих и култура, близо до мола в район Западен. Към момента училището ползва две..

публикувано на 31.10.25 в 12:09

Отново обсъждат обществената поръчка за превозвачи в Пловдив

Предложението за обществена поръчка за нови превозвачи по 29 линии на градския транспорт в Пловдив отново влиза за обсъждане от Общинския съвет следващата седмица. То не бе прието  на последната сесия на местния парламент, след като 29 съветници се въздържаха при гласуването му.   ОбС отхвърли искането на кмета за обществена поръчка за нови..

обновено на 31.10.25 в 12:02

Арестуваха 51-годишна жена с хероин в Пещера

Поредния дилър на наркотични вещества заловиха криминалистите в Пещера.  При оглед на къща, обитавана от 51-годишна жителка на родопския град, полицаите открили 77 полиетиленови топчета и бучка от кафяво прахообразно вещество. След направени полеви наркотестове се оказало, че става дума за хероин с общо тегло от над 31 грама. Жената, която..

публикувано на 31.10.25 в 11:59