Съдия Мария Караджова встъпи официално в длъжността председател на Районен съд – Асеновград, след като беше избрана на поста с решение на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет.
Мария Караджова благодари за доверието и изрази увереност за подкрепа по пътя на новите професионални предизвикателства. Гост на церемонията беше председателят на ВКС Лозан Панов, който поздрави съдия Караджова за достойното представяне и й пожела здраве и успехи.
Съдия Караджова е завършила право в СУ „Климент Охридски“. Тя има близо 20 години юридически стаж в органите на съдебната власт.
От 2001 г. е съдия в Районен съд – Асеновград, от 2015 г. е заместник-председател на същия съд, а от юли тази година изпълняваше функциите председател на Асеновградския районен съд. Мария Караджова е с най-високия ранг в съдебната система – „съдия във ВКС и ВАС“.
Нерегламентиран транспорт на дребни преживни животни е установен днес в Пловдивска област. Около 16:00 часа, на пътя между селата Скутаре и Малък Чардак, полицейски патрул спрял за проверка товарен автомобил, в който се превозвали животни. Заради въведените ограничителни мерки срещу разпространението на шарка дежурните от Районното полицейско..
Поради авариен ремонт на ВиК – Пловдив, тази вечер (11 август) от 18:30 до 22:00 часа се затваря за движение ул. „Брезовско шосе“ в участъка от бул. „Северен“ до ул. „Веслец“. От ОП „Организация и контрол на транспорта“ съобщават, че маршрутите на автобусни линии 15 и 9 ще бъдат променени за времето на ремонта, както следва: Линия№ 15..
Само през изминалите почивни дни в Пловдивска областта са засечени шестима пияни шофьори, един от които е седнал зад волана под влиянието на наркотици. В Пловдив 63-годишна жена била заловена с 1,7 промила, а 43-годишен мъж – с над 1,4 промила. Друг шофьор на 47 години управлявал с над 1,8 промила, а 31-годишен – с повече от 2 промила и положителна..
Пожар избухна следобед в сухи треви и храсти в пловдивския район "Тракия", близо до Ботаническа градина и бившата Белодробна болница. В близост има и електрическа подстанция. Образува се силно задимяване в района. На мястото бяха изпратени шест екипа на пожарната. "Пожарът вече е локализиран и няма опасност за хората в близост", съобщи за Радио..
288 са новородените в специализиранета АГ болница само през месец юли. Сред тях – 133 момчета, 155 момичета и 6 двойки близнаци. 29 от бебетата са заченати чрез инвитро процедури. От началото на годината в „Селена“ са се родили общо 1 752 деца. Най-голямото бебе през юли тежи 4 килограма и 410 грама и е високо 55 сантиметра, родено по естествен..