План за готовност при пандемия прие правителството днес. Това се случва 9 месеца след официалното обявяване на пандемията. След Нова година започва ваксинацията на българите срещу COVID-19, обяви здравният министър.
Как се управлява корона-кризата у нас? Защо опитът за тотален контрол доведе до тотален срив в доверието на обществото? Кой има интерес от размиването на границите здраве – политика – геополитика? Разговорът ще е с доц. Йордан Дойков, преподавател в Университета по Библиотекознание и информационни технологии, автор на лекционен курс по управление на кризи.
От 14 години страната ни има Национален план за борба с пандемии, но управляващите досега не успяха да го прочетат, нито да го приложат, камо ли да го актуализират. Това припомни д-р Антония Първанова, специалист по обществено здраве и бивш евродепутат. Преминала два пъти през COVID-инфекцията само за 8 месеца, тя ще сподели личен и професионален опит за ефективността на мерките, ваксините и политическите решения на здравни проблеми у нас.
Пациенти, преболедували COVID-19, могат да се възстановяват в Белодробната болница във Велинград. Какви са възможностите за това и как помагат климатолечението и рехабилитацията – питаме д-р Цветан Дафов, директор на Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация на пневмофизиатрични заболявания „Света Петка Българска“ във Велинград.
И още:
Ще се отложат ли парламентарните избори у нас заради извънредната обстановка? Как една плахо лансирана идея започна да наедрява като търкаляща се снежна топка? Емил Костов потърси коментара на политолога доц. Иво Инждов по темата.
Тазгодишната кампания „Българската Коледа“ по Радио Пловдив откриваме с репортажа на Иванка Петкова, която ни разказва за болно двегодишно момиченце от пловдивското село Калояново.
На 22-и септември 1908 г. с манифест във Велико Търново българският княз Фердинанд обявява независимостта на България. Този акт отхвърля последните васални връзки с Османската империя, а страната ни става независима държава начело с коронования цар Фердинанд. Каква е пловдивската следа в събитията отпреди 117 години? Отговорът ще чуем от историка..
Днес в предаването ще се срещнем с експерта по киберсигурност Станислав Атанасов, който ще ни разкаже за хакерската надпревара “Майна хак” - състезание по киберсигурност от типа „Capture the Flag“ (CTF), което се провежда посредством кибер-полигона на ЕЦИХ Тракия в рамките на Европейските цифрови иновационни дни на Международния Технически..
Посрещаме заедно последното неделно утро на септември! Ранните часове на деня, вече носят хлад и необходимост от уют и чаша горещо кафе. Кафето оставяме на вашия вкус, но уюта и позитивната нагласа за предстоящия ден, се надяваме да ви донесем в следващите три часа. Срещаме ви и с Меглена Костова - Мега, художник, дългогодишен преподавател и методист,..
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Последен работен ден от седмицата и последен петък на лятото - това е достатъчна причина да насочим цялата си енергия към мисли за забавление и релакс! Очаквайте ни с предложения за качествено време на отмора, но и с още интересни теми и събеседници! Започваме нов сезон в рубриката "Жена - истории за Вселени", а първи гост е Детелина Иванова - творец,..