Академик (Пловдив) грабна 4-та победа от 4 мача в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим за втори път надигра категорично черногорския Теодо, този път като домакин в зала "Сила", със 77:65 (20:6, 18:16, 22:19, 17:24) и е единственият отбор с пълен актив от победи в групата. Макар и без контузения си капитан Васил Бачев, отборът на старши треньора Йордан Янков имаше тотално превъзходство почти през целия мач и заслужено се поздрави с крайния успех.
Академик започна силно и взе убийствен аванс от 20:6 след първата четвърт. Гостите отвърнаха със серия от 13:2 в първите 4 минути на втората и стопиха пасива си само до 3 точки. Две забивки на Николов и Вуцица дадоха старт на серия от 12:0 за Академик, която отново вдигна цвуцифрена разлика от 34:19. На почивката Академик се оттегли с аванс от 16 точки, а тоталната му доминация продължи и през втората част, като в средата на третата четвърт разликата прехвърли 20 точки. В последната четвърт гостите успяха да стопят част от пасива, но и пловдивчани намалиха оборотите.
Николай Николов и Мартин Сотиров бяха най-полезни за победителите с по 15 точки, Обрад Томич добави 13, Йере Вуцица - 9. Арсение Вучкович бе най-добър за гостите с 25 точки, Лазар Джурович и Петър Кушовац добавиха съответно 7 и 6.
В събота Академик (Пловдив) подновява битките и в НБЛ с мач като гост на Берое от 19:00 часа.
Арда и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в последния сблъсък от четвърти кръг в Първа лига. Двубоят не бе предшестван от интересни ситуации и равенството е закономерно. Кърджалийци бяха по-активни от своя съперник, но няколко добри намеси на Боян Милосавлйевич и умората от Европа натежаха на домакините, които не успяха да вкарат. „Черно-белите“ имаха..
Ботев (Пловдив) е много близо до сериозен входящ трансфер. "Жълто-черните" са пред подписване на договор с национала Симеон Петров. 25-годишният централен защитник е очакван днес в Пловдив, за да премине медицински прегледи. След това бившият футболист на ЦСКА 1948 трябва да подпише договора си. Двете страни вече са уточнили всичко по контракта, твърди..
Пазарджиклията Борислав Палашев спечели жълтата фланелкa от L ‘ Etape Bulgaria by Tour de France в Пещера и догодина ще се състезава в Tour de France. Новината бе оповестена на тържествена церемония в центъра на града, на която бяха наградени най-добрите от общо 1200 колоездачи, които в рамките на съботния и неделния ден демонстрираха издръжливост и..
Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Локомотив София в двубой от четвъртия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев". Единственото попадение в срещата бе дело на Ерол Дост (29'). Домакините има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха редица възможности и така и не стигнаха поне до точка. Така Локомотив се изкачи до четвъртото място в класирането..
Този уикенд град Пещера в сърцето на Родопите е домакин на третото издание на уникалното за България състезание по шосейно колоездене за аматьори L’Etape BULGARIA by Tour de France, съобщиха организаторите. На старта ще застанат рекорден брой участници в двете дистанции на 58 км и 112 км. Повече от 1100 колоездачи от страната и чужбина (76 от 16..