Живко има брат и сестра, които са по-големи от него и му помагат ежедневно. Майка му Весела Георгиева разказа: „Поставени са му две ваксини още с раждането, защото се ражда едва 900 грама, всеки ден ходи на рехабилитация, един път посещава логопед и един път психиатър. Миналата година има направена операция на двете тазобедрени стави, заради тяхната луксация. Българката Коледа ни помага на процедурите всекиденно и основно за рехабилитациите.“
Двама кинезитерапевти работят с Живко, но при тази диагноза е необходима ежедневна гимнастика. Рехабилитациите са много важни за доброто възстановяване на Живко. Центърът, където се провеждат те, допада като атмосфера и отношение на детето, майка му следи надлежно отчетността, вече пета година. Какво още е необходимо за детето? Нужно му е позиционно столче, за правилната позиция, заради изместването на ставите и тези съпровождащи увреди, които настъпват, свързани с неговата неподвижност.
„Целта е да започне да ходи, но това е достъ дълъг процес, на този етап големите постижения са пълзенето и стоенето седнал самостоятелно“, казва г-жа Георгиева. Тя е благодарна на хилядите хора, които помагат на нейното момче и на децата от инициативата.
„Българската Коледа“ помога на Живко за неговото развитие, той има да навакса в него, но пък всички в семейството му са до него и грижата е ежедневие с любов и усмивка.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...