Археологическият музей в Хисаря ще получи финансиране за проекта си "My Museum Guide“ в размер на над 39 000 лв., което е почти максималната сума от 40 000 лв, каза директорът на музея доц. Митко Маджаров. Проектът предвижда възможност за посещение на музея чрез добавена дигитална реалност, която да помогне да се видят всички наши експонати, посочи той.
Археологическият музей в Пловдив ще получи безвъзмездно 30 000 лв. за изработване на авторски сувенири, свързани с археологическото наследство на региона, обясни пред Радио Пловдив директорът на музея доц. Костадин Кисьов.
Историческият музей в Асеновград е спечелил проект за 26 625 лв. Със средствата трябва да осъществим достъпна и здравословна среда за постоянните си експозиции в 3-те сгради на музея. Ще купим още бактерицидни лампи за дезинфекция на помещенията и ще осигурим жестомимичен превод за глухите посетители, поясни директорът Иван Дуков.
С близо 5000 лв. Историческият музей в Карлово ще обнови фотодокументалната изложба, подредена в Даскал-Ботевата къща. В нея е представен животът и делото на бащата на Христо Ботев – известният възрожденски учител Даскал Ботьо Петков. Идеята ни е, освен с парите от МК, със собствени средства и с помощта на община Карлово, да освежим къщата и прилежащата улица и тържествено да открием новата експозиция на 2 юни, когато почитаме паметта на Ботев и загиналите за свободата на България, каза директорът на музея Мария Деянова.
Общата сума за всички одобрени 34 проекта на национално ниво е 400 000 лв, които министерството отпуска авансово. Всички проекти трябва да се реализират в рамките на 6 месеца.
Тази събота гост на Срещи"-те е актьорът Димитър Маринов. Пропуснал 20 години от живота си в България, но завладял Холивуд, спечелил Оскар през 2019та и написал две книги... Беше ми любопитно как ни вижда днес и защо казва: "Важно е да знаеш кое е добро и кое е зло. Смесването им е прекият път към мрака. Не препоръчвам такъв..
С юбилейна изложба и концерт камерният женски хор към АМТИИ чества 50 години от основаването си. Събитията ще продължат два дни. Концертът е тази вечер в Студио 1 на Радио Пловдив. Освен живи изпълнения на камерната формация ще прозвучат и архивни записи. Изложбата посветена на 50-та годишнина също ще показва снимки и видеа още от първите години..
Какво могат да правят децата през лятната ваканция без да спират да усвояват нови знания? Да творят. Това е един от възможните отговори, който разширавяаме с художника и скулптор Георги Иванов - Жорж Трак. Той работи с малка група деца от Асеновград и два пъти седмично редят шевици от хиляди малки фрагменти мозайка. За да създадат в края на..
Легендарната рок група БТР ще има концерт на Античен театър в Пловдив тази вечер. Той е част от тяхното национално турне за 2025 г. То включва 10 големи концерта на летните сцени в 10 града в България. Групата отново е път, за да се срещне с феновете си из цялата страна. Концертът в Пловдив тази вечер е от 21 часа.
В предаването за книги на Радио Пловдив на 02.08.2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Пол Валери. Любителят на стихове. 232 стр., ок. 6А, Изток-Запад, 2025. Мария Сарагоса. Огнената библиотека. 544 стр., 5А, Емас, 2025. Ери де Лука. Три коня. 104 стр., 4А, колибри, 2025. Крис..