Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Посрещаме Нова година с "Четири сватби и едно погребение"

| обновено на 03.01.21 в 10:10

Посрещаме Нова година с музика на един от 500-те най-добри филми на всички времена. "Четири сватби и едно погребение" e романтичен филм, появил се на екран през далечната 1994 година. 

Саундтракът с популярни харчета от филма ще чуете в събота от 8.00 и в неделя от 15.00 часа.

Успехът на лентата е гарантиран от звездното участие на Хю Грант, Анди Макдауъл и Кристин Скот Томас. Режисьор на филма е Майк Нюъл, а сценарият е на Ричард Къртис. Затова е редно да припомним, че "Четири сватби и едно погребение" е номиниран за две награди "Оскар" - за най-добър филм и най-добър оригинален сценарий, а Хю Грант е отличен със "Златен глобус" за актьорската си игра.

"Четири сватби и едно погребение" разказва перипетиите на компания от близки приятели във възрастта на преход от безгрижния младежки живот, изпълнен с непрестанни партита и връзки, към улегнало семейно битие. Поредицата от сватби, които те ще посетят, засягащи ги по различен начин се превръщат в низ от размисли относно любов, ревност, вярност и раздяла.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Александър Богдан Томпсън в "Добро утро, ден!"

В последната седмица на ноември ни гостува Александър Богдан Томпсън . Той е сценичният фотограф на Държавна опера - Пловдив.  Свързан е по наследство с музикалното и танцово изкуството, баща му - американец е бил оперен певец, майка му е българска балерина, танцувала в Пловдив и Германия. Фотограф и музикален изпълнител. Завършил е поп и..

обновено на 28.11.25 в 18:15

Арт следобед с „Вход свободен“

В днешното издание на „Вход свободен“ ви срещаме с Георги Терзиев – художник, астролог, пътешественик и преподавател по рисуване. Той представя своята 38-ма самостоятелна юбилейна изложба акварели, включваща 36 непоказвани досега творби, както и премиерата на новата си книга „Приключения от Европа, Арабска Азия и Западна Африка“. Откриването е..

публикувано на 28.11.25 в 09:30

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40