На Богоявление, с респект към традициите, които остават неподвластни на времето и в деня, в който България отбелязва 173-та годишнина от рождението на своя недостижим по родолюбива мощ и достойнство син Христо Ботев, въпросите за мъдростта и изпитанията на един жилав народ звучат все по-актуално.
Крепящата духа ритуалност някога и днес и желанието да бъдем заедно в такива моменти по-силни, днес добавят нови въпроси за устойчивостта ни и смисъла на сложното време, белязано от пандемия. И подред:
Защо под напора на социалните мрежи все пак в Калофер на Йордановден ще се състои леденото мъжко хоро и как този път противоепидемичните мерки ще диктуват хода на празника? От мястото на събитието – репортаж на Димитър Владимиров.
За поета-революционер с огнен дух и гениално творчество Христо Ботев и начина, по който съвремието се оглежда през неговите очи – историкът и преподавател в ПУ „Паисий Хилендарски“ доц. д-р Тодор Радев.
Какви отговори получи въпросът кога и как ще се гласува в епидемичната обстановка след проведените консултации на президента Румен Радев със здравни експерти, чуйте от политолога доц. Татяна Буруджиева.
За новата стратегия за сигурност на ЕС до 2025 г. – репортаж на Севдалин Палаузов в рубриката „Евранет +“.
На 6 януари арменците празнуват Коледа. Какво означават традициите за най-голямата общност в страната и как ще бъде отбелезан от нея в Пловдив празникът, разказва в репортажа си Любомира Разпопова.
В рубриката "Великите европейци" Пламен Асенов продължава разказа си за легендарната английска група "Пинк Флойд".
И в сряда ще посрещнем утрото в компанията на културния антрополог, режисьор и пътешественик проф. Александър Илиев в рубриката „Добро утро, Ден“.
Отложеният край на първото парламентарно заседание на 11 ноември постави на пауза държавата, а последният ден от работната седмица прави особен звучен актуалният за нормализирането на политическия процес въпрос ще успее ли подновеното гласуване да постигне заветните 120 гласа за избор на председател на Народното събрание. Всички други теми за неясни..
На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..
В Деня на християнското семейство Ви срещаме с усмивка, добри мисли и не на последно място с интересни събеседници! Първият такъв е психолога и психотерапевт Красимира Харлова, създател на Център за детска и фамилна терапия "Касиопея". За силата на семейството в миналото и днес, и защо модерната напоследък тенденция двойките да живеят на семейни начала,..
Точно днес ще продължим да търсим отговори на важните за обществото въпроси, от концентрацията на безпомощност в средите на народните избраници, до знаците, които сочат нови избори скоро. Разговор с политолога проф. Александър Маринов . Няма да пропуснем отбелязването в Пловдив на Деня на християнското семейство, 21 ноември. Разговаряме с Недка..
Десети ден вече няма кой да удари парламентарния звънец, за да приключи първото заседание на депутатите и да стартира законодателната им работа. В същото време булеварди и магистрали са блокирани и оглушени от клаксоните на таксиметровите коли срещу поскъпването в пъти на застраховката „Гражданска отговорност“. Инатът на политиците да отстъпят..