Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1100 нови контейнера за смет подменят старите казани

Общинското предприятие „Чистота“ започна поставянето на 1100 нови контейнера за смесен битов отпадък в Пловдив. 

Новите пластмасови съдове бяха доставени миналия месец след проведена от Община Пловдив обществена поръчка. 

429 от тях са тип „Бобър“ с вместимост 1100 литра, а така наречените „куки“ са 671 броя с обем 120 и 240 литра. 

Върху всеки контейнер е залепен стикер с информация за неговото предназначение и „горещия“ телефон на „Чистота“ за сигнали – 032/675 817.

До дни  ще бъдат подменени всички сметосъбиращи казани по улиците на Дановия хълм и в подножието му, както и на други места в централната градска част.  Голяма част от старите метални съдове са амортизирани и ще бъдат бракувани. 

Еколозите от район „Централен“  контролират процеса, подчертават от градската управа. 

„Работим в пълен синхрон с всички районни кметства, които определят местоположението на съдовете, съобразявайки се и с предложенията на гражданите“, коментира директорът на общинското предприятие Димитър Георгиев.

Според него доставката на новите контейнери позволява да се удовлетворят в по-голяма степен нарасналите потребности в появилите се през последните години нови жилищни комплекси. 

Идеята е всички метални съдове поетапно да бъдат заменени с пластмасови, тъй като те са по-естетични, по-евтини, удобни и дълготрайни, а обслужването им е по-безшумно.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Средната заплата в Пловдив е с над 16% по- ниска от СРЗ за страната

Пловдивска област продължава да заема шесто място по заплати сред 28-те области в страната, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг за последните три месеца на миналата година. С най-висока средна месечна работна заплата е столицата - 3 287 лв. Средната месечна работна заплата за област Пловдив е с 16.3% по- ниска и от..

публикувано на 17.02.25 в 16:53

Пак ще търсят концесионер на летище "Пловдив"

Планираме да започнем процедура по отдаването на концесия на летище Пловдив. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с авиационната индустрия, съобщи пресцентърът на Министерството на транспорта и съобщенията. „В авиацията ни трябва да има повече бизнес и по-малко държава. Привърженик съм на..

публикувано на 17.02.25 в 14:35

Случайността спря две телефонни измами в Стамболийски

Само за 1 месец в полицейското управление в Стамболийски са получени 2 сигнала за опити за телефонни измами, които са предотвратени само благодарение на щастлива случайност. Кметът на общината Петър Неделев разказа, че и в 2-та случая става дума за възрастни хора, от които по телефона са поискани големи суми пари за операции на близки хора...

публикувано на 17.02.25 в 13:57

С 600 000 лева община Сопот подмени уличното осветление

Община Сопот модернизира уличното осветление по проект, финансиран от Плана за възстановяване и устойчивост. По проекта са монтирани 1166 нови енергоспестяващи улични осветителни тела, съоръжения за производство и съхранение на електрическа енергия от ВЕИ за собствено потребление, както и нови 25 табла за улично осветление, които разполагат със..

публикувано на 17.02.25 в 13:21

Директорът на пловдивската пожарна стана пожарникар на годината

Директорът на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов е пожарникар за 2024 година, съобщиха от пресцентъра на МВР. Той получава наградата за безупречния си  професионализъм, себеотрицание и управленски умения при гасенето на мащабните горски пожари през миналата година в Пловдивско, някои от които продължиха над 3 денонощия.  Освен горските, в..

публикувано на 17.02.25 в 12:31