Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови LED лампи ще има в "Южен" и "Централен"

| обновено на 07.01.21 в 13:02

Община Пловдив спечели проект за обновяване и модернизация на уличното осветление в районите „Централен“ „Южен“. 

Целта е да се изгради модернизирана общинска система за изкуствено външно осветление чрез въвеждане на мерки за електроенергийна ефективност. 1913 осветителни тела ще бъдат подменени със съвременни LED. 

Паралелно с това ще се изгради и система за автоматизирано управление и контрол. Така Община Пловдив ще намали емисиите на въглероден диоксид, енергийното потребление и финансовите разходи за ел. енегрия. Проектът е на стойност близо 1 милион и 127 хиляди лв.

В район „Централен“ с нови осветителни тела ще бъдат участъците между бул. „Копривщица“, бул. „Марица-юг“, бул. „Руски“ и бул. „Христо Ботев“. В „Южен“ нови лампи ще се монтират между ул. „Коматевско шосе“, ул. „Академик Петър Динеков“, бул. „Македония“ и бул. „Никола Вапцаров“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Старият град и част от центъра на Пловдив без вода, нова авария и на ул. "Пере Тошев"

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщи говорителят на "ВиК"-Пловдив Йордан Чемишев.  Пробивът е на  ул."Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части..

публикувано на 03.08.25 в 09:11

35° в Пловдив днес, от утре започва захлаждане

Днес времето ще бъде предимно слънчево, над Западна България с временни увеличения на облачността, но ще остане почти без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в Пловдив   - около 35° . В  планините  ще бъде предимно слънчево, но след обяд над масивите от Западна..

публикувано на 03.08.25 в 08:37

Отбелязваме Световния ден на динята

На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..

обновено на 03.08.25 в 08:23

В община Неделино отмениха частичното бедствено положение

Отменено е частичното бедствено положение в община Неделино, което беше въведено на 29 юли заради безводие в няколко населени места.   Ситуацията с недостига на вода е частично стабилизирана в някои от селата след падналия дъжд, а в населените места, за които проблемът е сериозен, Общината доставя вода с водоноски, съобщи кметът на Неделино Боян..

публикувано на 02.08.25 в 15:09

Изграждане на топлопровод към ТУ-Пловдив променя трафика

Временна организация на движението по ул. „Кръстьо Пастухов“ се въвежда заради строително-монтажни работи на ЕВН. От 4-ти август до 4-ти октомври ще се изгражда разпределителен и присъединителен   топлопровод  на Четвърти учебен корпус на Технически университет  - филиал Пловдив на ул. „Цанко Дюстабанов“.  За два месеца поетапно ще  се спира..

публикувано на 02.08.25 в 11:53