331 са новоимунизираните лекари и медицински служители в област Пловдив през последните 24 часа, по данни на Единния информационен портал. По брой ваксинирани за периода областта се нарежда на второ място след София. В област Пазарджик имунизираните за 24-те часа са 85.
В Област Смолян са 78 души. От тях 55 от болничната и 23 от доболничната помощ, съобщи д-р Мими Кубатева, директор на Регионалната здравна инспекция. Имунизацията тече в 5 специализирани кабинета – в РЗИ, Медицински център – Смолян, болниците в областния град, Мадан и Златоград.
Ваксинирането продължава и днес.
Теглене на кредит от 4 милиона лева за стабилизиране на общинска болница „Свети Мина“ предлага управителят на общинска болница „Свети Мина“ доктор Калин Калинов с писмо до Общинския съвет Пловдив. Заемът ще бъде изтеглен, независимо от лошото финансово състояние на лечебното заведение и натрупаните дългове за близо 4 милиона лева. Предложението се..
Община Смолян предлага 4 детски градини и 5 училища да получат защитен статут. Настоява се основните училища в селата Смилян, Търън, Арда, Момчиловци и Широка лъка да станат защитени, като там ще има класове с по- малко от 10 ученици. Аргументите са, че тези учебни заведения са единствен достъп до образование за децата от тези райони и, че..
Граждански протест с настояване за пълно и безусловно отваряне на границата между България и Гърция при ГКПП "Рудозем" ще е проведе утре между 10:00 и 12:00 часа. Тогава ще бъде временно блокиран пътят към граничния пункт "Маказа – Нимфея", съобщи организаторът Тодор Батков. Движението ще бъде спряно и това ще засегне всички превозни средства...
В първия ден на август започва фестивалът "Уикенд в Пловидв". Осмото издание се провежда на 1,2 и 3-ти август и се организира от Съвета по туризъм и общината и е финансиран от годишната програма за развитие на туризма. В програмата са включени дегустации на вино, безплатни екскурзоводски турове, градска игра със загадки и експедиция из..
Третото издание на международния интердисциплинарен семинар "Културна карта на България - Родопите" се провежда в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". В него се включват студенти от Великобритания, Германия, Гърция, Ирландия, Испания, Италия, Полша, Сърбия, Тайван, Украйна, Япония. Програмата е интензивна и разнообразна. Включва..