По-строги противоепидемични мерки вече въведоха или обсъждат редица страни в света. У нас се заговори за разхлабване след 31 януари. Допустимо ли е и какви са измеренията, в икономически и здравен аспект? Отговорите търсим от нашите събеседници, ето какво ще чуете в утрото на 12 януари от 6 до 9.30 часа:
Отслабва ли натиска върху лечебните заведения и как се справя финансово общинска болница „Свети Мина“, която беше изправена пред не малко предизвикателства? Отговорите търсим от професор Петър Петров, директор на здравното заведение.
„За“ или „против“ разхлабване на ковид мерките? Никола Николов събра мненията на пловдивчани.
Как да се гарантират прозрачни и честни избори в условия на епидемия? Програмният директор на „Прозрачност без граници“ Ваня Нушева с експертно мнение по темата.
Да се върнат ли големите ученици в клас? Директорката на Математическата гимназия в Пловдив Веселина Карапеева ще обобщи мненията на ученици, учители и родители.
Какви са последиците от ковид кризата върху туризма и как ще се съживява този сектор? Репортаж на Екатерина Костова в рубриката „Рестартирай Европа".
В „Добро утро, ден“ ни гостува монсеньор Румен Станев, който на 17 януари ще бъде ръкоположен за епископ в София. Живка Танчева ще ни срещне с него.
Днес говорим за изобилие. Събитието “Как да отключим изобилие?“ е тази неделя, 23 февруари, с вход свободен. Наш гост е психологът Петя Горчева. На 22 февруари имаме възможността да ви поканим на дебютната изложба в Пловдив, на Илиана Цветкова, “Azur 420”. Повече от разговора ни с нея, след 14 часа. Очаквайте и рубриката..
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...