Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Извънредни мисли" - под шапката на Ковид

| обновено на 15.01.21 в 16:26


Изпод шапката на Kовид19 току се прокрадват някои и  други наболели проблеми, но сухата длан на страха бързо ги плесва, и те се прибират обратно, прилежно завити в одеалото на пандемията...


„Извънредни мисли“ е среща с интимния свят на всеки от участниците, а палитрата от емоции и тишини е почти безкрайна! Какво поражда вътре в нас времето и възможността да останем по-близо до себе си? Откриваме ли нови светове? Чуваме ли истинския глас  на мислите си?

Всеки от участниците в рубриката ни, отговаря на четири еднакви въпроса:

Как се казвате и коя е професионалната сфера, в която се развивате?

Как се промени живота ви за последните девет месеца?

Как изглежда срещата ви с ковид? Близка или далечна?

С какви очаквания влизате в 2021 година?


Герган Ценов е роден в гр. Монтана. Завършил е Националното училище за музикално и танцово изкуство „Добрин Петков“ в Пловдив, след което завършва три отделни магистърски степени - по оперно и оркестрово дирижиране в Националната музикална академия „Проф. П. Владигеров“ в София, по пиано в Университета в Монтклер в Ню Джързи (САЩ) и по оркестрово дирижиране в Джулиард Скуул в Ню Йорк. През 2015 г. създава в Ню Йорк Камерен ансамбъл „Ценов“, с който изпълнява приоритетно произведения от български композитори. През декември 2020 г. Издателство „ФАМА“ публикува негов сборник с разкази и новели, озаглавен „Накрая авторът умира“. В момента Герган Ценов живее в Орландо (Флорида) заедно със съпругата си Диляна. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С редица прояви отбелязваме Международния ден на музиката и поезията

Днес отбелязваме Международния ден на музиката и поезията 1 октомври. Реконструкция на български обичай и музика от XVI век показват в Eтнографския музей. Този проект е вдъхновен от сведението на един немски пастор от средата на ХVІ век, изпратен на дипломатическа мисия в Османския двор, който наред с всичките интересни сведения за..

публикувано на 01.10.24 в 06:31

Поетът Владислав Христов с награда от конкурса „Морето“

Пловдивският поет Владислав Христов спечели първа награда от националния конкурс „Морето“, който се провежда за девети път в Ахтопол. Награждаването се състоя в неделния ден, на 29-и септември, в артистичното пространството на Galera ah gallery. Събитието е организирано от сдружение „Лумен”. Втора награда за поезия спечели Нинко..

обновено на 30.09.24 в 17:11

Преге - предаване за света на книгите, 28.09. -04.10.

В предаването за книги на Радио Пловдив на 28. 09. 2024г. бяха представени следните заглавия: БНР подкасти · Преге - 28 септември 2024 Рубрика „Напълно непознати“ (нови книги) Итало Калвино. Няка спи под камък. Размисли за литературата и обществото. Есета. 480 стр., ок. 6А, Колибри, 2024г...

публикувано на 30.09.24 в 12:13

Литературно четене в памет на проф. Светлозар Игов

Възпоменателно литературно четене събира днес поети и белетристи в 6-та аудитория на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" . То се провежда година след кончината на проф. Светлозар Игов – литературовед, писател, критик, преводач. Литературният академичен час ще открие проф. Жоржета Чолакова, а сред участниците са Антон Баев,..

публикувано на 30.09.24 в 06:47

Пловдив в българската литература - духовен маршрут тази неделя

В две поредни недели „Духовни маршрути в Пловдив 2024“ ще представят „Град Пловдив в българската литература“.  Водач в двата последни маршрута в есенното издание е доц. д-р Младен Влашки. Инициативата, която включва четири издания през септември и октомври е на издателство „Летера“.  Проектът е финансиран от Община Пловдив и е част от Културния..

публикувано на 29.09.24 в 07:28