Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтът на Околовръстното на Пловдив започва след месец

| обновено на 19.01.21 в 16:18

Ремонтът на Околовръстното шосе на Пловдив може да започне след месец, ако метеорологичните условия позволяват. Южната дъга на града е в изключително лошо състояние, а за готовността на държавата да финансира ремонта съобщи вчера в Лъки заместник-министърът на регионалното развитие Николай Нанков. 

14 километра от Околовръстното шосе ще бъдат ремонтирани като участъкът е от кръговото за Пазарджик до новото кръгово за Асеновград. Проектът предвижда премахване на старата асфалтова настилка и полагане на нови пластове, ремонт на пътните надлези и мостове, нови мантинели, пътни знаци и хоризонтална маркировка, като по предварителни данни се очаква цената му да е около 20 милиона лева.

"Ще се извърши и подобряване на отводняването на пътя, както и на подходите към съществуващите крайпътни обекти“, обясни областният управител Дани Каназирева, която в началото на януари поиска от държавата да бъде направен спешен ремонт на Околовръстното, тъй като проектът за разширяването му ще се забави.

 В следващите дни предстои среща за съгласуване на предложената временна организация на движението с областно пътно управление и Сектор "Пътна полиция" – Пловдив. Според експертите трябва да се създаде такава временна организация на движението, която минимално да ограничава и затруднява натоварения трафик по Околовръстното.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Взимат мерки за ограничаване на заразата от шарка по животни в Пловдивско

Областната епизоотична комисия поиска общините от Пловдивска област да предприемат незабавни мерки за ограничаване на заразата с шарка на дребните преживни животни. Миналата седмица бяха открити огнища на заразата в две ферми в Скутаре и една във Войводиново. На извънредно заседание на комисията директора на ОДБХ-Пловдив д-р Чавдар Чавдаров..

публикувано на 08.07.25 в 19:50

Горски служител пострада при пожар, изпепелил 10 дка гора над Белово

Горски служител е пострадал при гасенето на пожар близо до хижа "Христо Смирненски" над Белово.  Мъжът е с травма в областта на окото и е  транспортиран в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив.  Пострадалият е служител на горското стопанство в Белово , съобщават от полицията в Пазарджик. Сигналът за възникването на пожара в горски площи, намиращи се..

публикувано на 08.07.25 в 18:32

Взимат мерки за ограничаване на заразата от шарка

Областната епизоотична комисия поиска общините от Пловдивска област да предприемат незабавни мерки за ограничаване на заразата с шарка на дребните преживни животни. Припомням, че миналата седмица бяха открити  огнища на заразата в две ферми в Скутаре и една във Войводиново. На извънредно заседание на комисията директора на ОДБХ-Пловдив д-р..

публикувано на 08.07.25 в 15:26

Решено! България става член на еврозоната от началото на 2026 година

Съветът на ЕС прие трите правни акта, с които процедурата по приемането на еврото в България от 1-ви януари се смята за приключена, съобщиха от Брюксел. Това са  Решение на Съвета относно приемането на еврото от България, регламент на Съвета за изменение на Регламент 974/98 относно въвеждането на еврото в България и Регламент на Съвета за..

обновено на 08.07.25 в 14:54

Кметът призова строителите да настъпят газта с училищните ремонти

В срок вървят ремонтите на 6 от училищните сгради в Пловдив. Това съобщиха по време на инспекция в Начално училище „Св. Климент Охридски“ в район „Южен“ кметът Костадин Димитров и заместникът му Владимир Темелков.   Усилени ремонти вървят в Хуманитарната гимназия, СУ „Пейо Яворов“, ОУ „Димитър Талев“, ОУ „Райна Княгиня“, ОУ „Яне Сандански“ и НУ „Св...

публикувано на 08.07.25 в 14:48