"Не локаут, а нокаут е положението при нас", каза Симидчиева. "В тази година ние не сме работили нито месец както трябва, а в същото време плащаме всичките си разходи. Неизвестността за нас е най- неприятна и съсипва психиката на хората, които работят при нас. "Вземаме заеми, за да им плащаме", каза тя. Въпросът е на оцеляване на бизнеса, не за развитие.
Още по- тежко е положението на хората, които са наематели на заведенията.
Деян Найденов сподели, че има около 20 служители, всички а в неизвестности и са получили едва 24 лева от всички помощи, обещани от държавата. Той не ползва мярката 60:40, защото я смята за неработеща.
И двамата подкрепят тезата, че заведенията не са по- опасни от други места, в които хората се срещат, като например градския транспорт. Спазваме мерките и няма нито един заразен през лятото, когато работехме, каза Найденов.
Имам усещене, че спирането на заведенията е мярка, която стана най- видима, отвориха ресторантите на хотелите, което също внася разделение, допълва Симидчиева.
Зотова ще отворим на 1 февруари, защото ако мълчим ще ни мачкат постоянно, заяви Найденов. Ще сме солидарни с колегите, не искаме да настройваме хората срещу нас, но смятаме, че има двоен аршин и настояваме да работими и да бъдем обезщетени за месеците, в които бяха затворени.

За горивата и санкциите - какво да очакваме на нашия енергиен пазар и след 1 януари, когато идват разплащанията с евро? Прогнозата за сделката "Лукойл" правим в разговор с доц. Васил Петков , преподавател по МИО и маркетинг в ПУ и УНСС. С него говорим за критичните въпроси около съдбата на „Лукойл Нефтохим“ в Бургас и влиянието на санкциите..
Какво за развитието на Летище Пловдив излиза на преден план, след като стартира линията до Милано, какво сочи анкетата на сайта на пловдивския аеропорт и какви са предпочитаните дестинации на хората от Южна България, разговор с изпълнителния директор Красимир Пешев . Пешев съобщи, че допитването до пътниците е провокирано от техните въпроси в..
Среща на бизнеса в Пловдив, Пазарджик и региона организира “Капитал Градове”, платформата за регионални дискусии и издания на в. "Капитал". Тя ще се проведе в хотел DoubleTreebyHilton в Пловдив. В срещата ще участват кметовете на Пловдив и на Пазарджик Костадин Димитров и Петър Куленски и представители на бизнеса в областта на..
На 10 ноември в Пазарджик ще е премиерата на книгата „Родопската теснолинейка“. Това е книга-енциклопедия, която в 364 цветни страници събира повече от век история, разкази и снимки, посветени на единствената действаща теснолинейна железопътна линия в България по маршрута Септември–Добринище. В интервю за програма "Ден след ден" Кристиян Ваклинов..
Проектобюджетът за 2026 година е определен от бизнеса като опасен и нереалистичен. Според заместник-председателя на Асоциацията на индустриалния капитал и социолог Кънчо Стойчев държавата върви към свръхдефицит и критично равнище на задлъжнялост, а цената ще бъде платена от българските данъкоплатци. В интервю за Радио Пловдив Стойчев заяви, че..