Руският бизнесмен и бъдещ собственик на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич бе избран в новия Съвет на директорите на клуба на днешното извънредно Общо събрание. На него присъстваха носителите на 100% от акциите на клуба, в това число и синдика на ТЦ-ИМЕ Ана Миленкова.
Новият Съвет на Директорите е петчленен и в него влизат Антон Зингаревич, неговият представител за България Александър Ослан, адв. Слави Микински, собственикът на ПИМК ООД Илиян Филипов и банкерът Георги Христозков.
Новият Съвет на директорите предстои да проведе свое заседание, на което да избере свой председател - вероятно Антон Зингаревич, както и изпълнителен директор или прокурист.
Предстои и официалното джиросване на 60 % от акциите на клуба, които са собственост на Сдружение "ПФК Ботев" на фирма на Антон Зингаревич, но това ще се случи, когато екипът на бизнесмена предложи договор за финалното им прехвърляне.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров е свикал извънредна среща във връзка с предстоящото голямо дерби между Локомотив и Ботев, което ще се играе в събота (1 ноември) от 14:45 часа на “Лаута”. На нея ще присъстват капитаните на двата отбора – Димитър Илиев и Тодор Неделев, както и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов, председателят на Общински съвет..
ПФК Локомотив с призив преди дербито с Ботев: Уважаеми локомотивци, Остават броени часове до поредното пловдивско дерби. Двубоят е в събота (01.11) от 14:45, а стадион „Локомотив“ ще бъде арена на този двубой. Дербито не е просто мач. То е част от историята, емоцията и идентичността на нашия град. Всяка среща между двата отбора събира поколения..
Ръководството на ПФК Ботев Пловдив публикува официална декларация за толерантност и уважение между феновете на пловдивските клубове. Ето какво написаха от „жълто-черния“ клуб в официалния си сайт: В навечерието на поредното дерби между Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив, нашият клуб се обръща с апел към всички привърженици на футбола и гражданите на..
Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Париж. 34-годишният Димитров няма да излезе на корта за двубоя си с руснака Даниил Медведев, който трябваше да се проведе този следобед, съобщиха организаторите на надпреварата. Турнирът в Париж представляваше завръщане за българина на корта...
Славия продължава напред в турнира за Купата на България, след като надделя с 2:1 при гостуването си на третодивизионния Спартак (Пловдив) в среща от 1/16-финалите на надпреварата. На спортен комплекс "Спартак" в Пловдив двата тима изиграха интересен двубой, в който "белите" поведоха чрез Кристиян Балов в 28-мата минута, но до почивката "гладиаторите"..