Тя уточни, че тези надежди не са основани на официална информация, а на желанието бизнесите, които се помещават в търговските обекти да не стигнат до фалити.
„ Всеки един ден, в който магазините и ресторантите в МОЛА не работят води до загуби до 90 процента, спрямо времето преди извънредните мерки. Това е пагубно за нас. За наетите работници, за имиджа на обекта като цяло“- заяви Александрина Янева.
Тя припомни, че последния работен ден на пълен капацитет е бил 27 ноемвири 2020 та година. И поясни , че :
„Традиционно зимните месеци са най- силни като приходи за нас. Пазаруването след Коледа и около Нова година, както и по време на традиционните януарски намаления тази година не се състоя “
Янева пресметна, че никакви финансови компенсации по програми и мерки ни мога на компенсират загубите. Молът , който представлява не е кандидатствал по тях, защото работи с малък екип, който не е бил освобождаван, а е реновирал наличната материална база. Но някои от собствениците на наетите магазини са кандидатствали като отделни фирми със собствена политика за задържане на персонала си.
Александрина Янева вярва, че обектът ,който ръководи ще бъде отворен едновременно с отварянето на ресторантите в страната и с нетърпение очаква решението на Националния оперативен щаб по този казус.
Изключва обвързването на отхлабването на мерките с това за нощните заведения, защото по думите й там става въпрос за малки помещения, а не както в МОЛ- ове за големи пространства.
„При нас се дезинфектира, спазава се дистанция , раздавахме дори безплатни предпазни маски на клиентите „ – припомни Янева.
В момента в Моловете работят единствено банкови клонове, дрогерии, телефонни оператори, каси за разплащане. Хранителнтите магазини , които се помещават в сградите на този тип магазини сами са спрели дейността си , защото в тях липсват достатъчно посетители и клиенти.
Цялото интервю на Екатерина Костова с Александрина Янева можете дачуете в прикачения файл.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...