Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силният вятър затруднява почистването на пътя до база "Белмекен"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

При подходящо време се очаква да започне разчистването на пътя до националния спортен комплекс „Белмекен“, където тренират 180 спортисти от страната и чужбина. Снощи снежната буря образува там преспи от над 2 метра, а посоката на  силния вятър затруднява почистването. 

За Радио Пловдив  управителят на базата Илиан Пищиков каза, че спортистите не са блокирани, а това е нормална зимна ситуация за 2 000 метра надморска височина, при положение, че има и проблеми по пътищата в по-ниските  части: 

Пускаме снегорина веднага, след като утихне вятъра. Всички в базата са добре и тренират. Няма спешен случай, който да налага авариен сценарий. Има ток, има храна, има парно. Това си е нормално зимно време. Имаме и снегорин, и ратрак. Северният вятър, ако се обърне в югозападен, веднага ще ни даде възможност да изчистим пътя. 

По думите му базата ще бъде пълна и следващия месец. Част от спортистите си отиват, а други идват. На 30 и 31 януари заминават борците, а на 1 февруари трябва да пристигнат щангистите. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Днес е Петковден

На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..

обновено на 14.10.25 в 06:59

ПП иска оставката на вътрешния министър и кордон срещу ДПС-НН в Пазарджик

Оставката на министъра на вътрешните работи Даниел Митов поиска председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев на пресконференция след изборите за Общински съвет в Пазарджик. Той заяви, че Митов и МВР са предали редовите полицаи. „Станахме свидетели в Огняново на срамни и унизителни сцени, особено за нормалния кадрови състав на..

публикувано на 13.10.25 в 16:54

14 партии и коалиции влизат в новия общински съвет на Пазарджик

14 партии и коалиции ще бъдат представени в новия общински съвет на Пазарджик, избран на вчерашните избори. Досега те бяха 15. Според официалните резултати на Общинската избирателна комисия най- много мандати в 41-местния парламент печели ДПС-Ново начало – 8. Продължаваме промяната, които са втори, ще имат шестима съветници.  ДПС-НН и ПП с..

обновено на 13.10.25 в 15:01

Областната транспортна комисия решава за автобуси до Труд на 27.10.

На 27 октомври ще се проведе заседание на областната транспортна комисия, което насрочихме днес, съобщи пред Радио Пловдив областният управител Христина Янчева. Тя уточни, че тогава ще бъдат обсъдени внесените в комисията съгласувателни документи между кметовете на общините Марица и Пловдив.  Паралелно законодателни промени са внесени в..

публикувано на 13.10.25 в 14:21

Социално слаби пловдивчани получават хранителни пакети от БЧК

Над 36 хиляди нуждаещи се от Пловдив и областта ще получат пакети с хранителни продукти и хигиенни материали по програма, съфинансирана от Европейския социален фонд плюс. Помощта по програма „Храни и основно материално подпомагане“ ще достигне до над 640 000 уязвими български граждани. В Пловдив раздаването на помощите започна от..

публикувано на 13.10.25 в 13:32