Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За кулите и куклите в „Точно днес“

За куклите е ясно, с тях е приказно и светло, днес ще ви разкажем за такова място в Пловдив, а по въпроса за кулите, в случая нямат  нищо общо с Флобер и неговата кула  от слонова кост, ще говорим за политическите, защитените от институция, или партия кули / в сянка и от друго/, и излизането от тях на обитателите им на ринга.  

Как променя политическата предизборна карта заявката на президента Радев за втори мандат. Коментар на Ружа Смилова директор на Центъра по либерални стратегии.  

И днес продължаваме по пътя на  ваксините, които ни изненадват все по-разнообразно в опитите ни за разбиране и опазване от сътресенията.   Интервю с д-р Стойчо Кацаров от Центъра за защита на правата в здравеопазването.

И докато т.н. възрастни се разменят квалификации, оскърбления и неразбиране,  децата  от школата по дизайн в Общинския детски комплекс в Пловдив започват от четвъртък подготовка за модели на кукли за малките от детски болнични заведения. В комплекса от 4 февруари се отварят всички 36 школи. За тях разказва в репортажа си Живка Танчева.

В рубриката „Рестартирай Европа“ Иванка Петкова представя инициативата на Европейския парламент за Европейски здравен съюз.

В Пловдив  група доброволци заедно със Зелени Балкани и РИОСВ Пловдив вще отбележат Световния ден на влажните зони на моста на Адата с наблюдение на биоразнообразието на река Марица. Ще се обяви и конкурс за детски рисунки. Разказва Анелия Павлова от Зелени Балкани 

В зона Култура е срещата с Петко Славов, композитор и китарист, за  дебютния  му роман „Въпреки любовта“ издание на Жанет 45, за общуването, акустичния саунд  и рестарта.  

В „ Добро утро, ден!“ гостува Лили Бързева пиар на Пловдивската опера.

„Точно днес“. Вторник 2 февруари от 6 до 9.30 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 07.02.25 в 16:58

Идеи и сметки "Ден след ден"

Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..

публикувано на 07.02.25 в 14:46

Петъчно с „Вход свободен“

На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..

публикувано на 07.02.25 в 09:30

На 7 февруари "Точно днес"

За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се  отговори на изисквания, желания и реалност.  Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..

обновено на 06.02.25 в 16:42

"Ден след ден" на 6 февруари

Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..

обновено на 06.02.25 в 14:37