Мечтите за парламентарната златка риба- кой, кой да я хване, вече започнаха. Но ако златните рибки са две, а прогнозите са за шест, как ли ще изглежда изборният улов ? Коментар на политолога Христо Панчугов.
В червената политическа зона, подреждането на изборните листи предизвика някои възражения – от отказ, до неодобрение. Какво се случи при избора на пловдивската листа на годишната отчетна конференция на социалистите. Разговор с първоначално номинирания Иван Петков.
Как се развива сюжетът с ваксините, покупко-продажбите им и позицията на ЕП. Интервю с евродепутата Петър Витанов.
След настъплението на бърнаута, след професионалното „прегряване“ от много работа, сега, в условията на повече свободно и безработно време, е въпросът имам/нямам вирус, какво се променя в нас ? Разговор с психиатъра д-р Веселин Герев.
В смолянското село Левочево ремонтират с дарения облицовката на една от най-старите църкви в Родопите „Св.Св.Петър и Павел“. Репортаж на Радостина Чернокова.
В зона Култура - премиерно със Захари Карабашлиев. Последният му роман се нарича "Опашката" и е определян като изпепеляваща история -притча за свободата, любовта и политиката. Интервюто е на Живка Танчева.
В „Добро утро, ден!“ започва гостуването на д-р Мариана Чолакова почетен консул на Федерална рапублика Германия със седалище в Пловдив.
„Точно днес“. Понеделник 8 февруари. От 6 до 9.30
На финалната права на юли и в първия работен ден от седмицата, Ви каним да ни правите компания във времето до 15:00 Днес заедно ще сътворим едно магично приключение сред природата! В това начинание ще ни помага творецът Неделчо Марков. "Рисувам вълшебната гора" е събитието на което ще поканим всички малки и големи, на 2 август от 10:00 в с.Виница,..
Понеделник сутрин теми и събеседници до 9.30 часа. С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Ще плащат ли добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата ще коментира председателя на СБА инж. Емил Панчев. Горещото време продължава и следващите дни как сушата..
Днес в Клуб "Неделя" послучай 50-годишния юбилей на камерния женски хор към АМТИ "Проф. Асен Диамандиев"- Пловдив ще разговаряме с Елица Йорданова- представител на колектива, която ще разкаже как се поддържа жива една музикална традиция и за ежегодните срещи на възпитаничките на Маестро Киркор Четинян, хористките, които гордо се наричат "четинянки"...
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Последно неделно утро на юли! Споделяме го с хубава музика, приятни и полезни теми и компетентни събеседници. Необходимостта от дигитален детокс е свързана с претоварването на мозъка ни от екрани, мобилни устройства, визуални стимули и реклами, онлайн и социални медии. Как етеричните масла могат да ни помогнат да изключим мозъка си от дигиталния..