В слънчевата , но мразовита утрин на 18 февруари в предаването „Точно днес“
с политолога доц. Антоний Гълъбов ще анализираме наличните на политическата трапеза партии и коалиции, които вече са регистрирани в ЦИК.
От нашия седмичен гост в рубриката „Добро утро ден“ бизнесменът Атанас Цветков ще разберем какви лични изводи си прави докато следи политическите теми две седмици преди старта на предизборната кампания, колко е важна ролята на „огледалото“ в живота му и имат ли място в ежедневието му суеверия и паранормални явления.
Пред какви предизвикателства е изправена Регионалната здравна инспекция в Пловдив по повод очакваната през март кампанията за масова ваксинация ще разберем от нейният заместник директор д-р Аргир Аргиров. От него ще научим и какви са най- новите ходове на Министерството на здравеопазването, с които ще се опита да мотивира масово хората над 55 години и тези с хронични заболявания да се имунизират.
Какви са очакванията на Съвета по туризъм , след като Общинският съвет на Пловдив прие програмата за туризма през 2021 споделя неговият председател Любозар Фратев.
В навечерието на 148 годишнината от гибелта на Апостола на свободата в родния му град Карлово ще бъдат представени две нови документали книги, разкриващи непознати до сега факти от неговия живот и дела. За тях ще разговаряме с директора на музея "Васил Левски" и съавтор на едно от изданията Дора Чаушева.
Какви атракции е подготвил пловдивският Регионален природонаучен музей за традиционните си безплатни уикенди за най- малките ще научим от интервюто на Никола Николов с директора гл. ас. Огнян Тодоров.
Какви са очакванията на тенора от старозагорската опера Ивайло Михайлов от предстоящия му авторски концерт на пловдивска сцена „Песните на Пучини“ ще научим от разговора с него в зона "Култура".
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..