Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преди избори, по COVID и как живее Левски по целия свят "Ден след ден"

Снимка: НМ "Васил Левски" Карлово

На 18 февруари в Ден след ден:

Ще се обърнем към Левски, който преди 148 години възкръсва на бесилото за българската свобода. Няма да търсим нови разкрития за живота и смъртта му. Ще ви разкажем как продължава да живее и да се разпространява из целия свят разказът за него. В условията на ковид-ограничения това прави инициативата на Националния музей „Васил Левски“ в Карлово за онлайн беседи за деца от Неделните български училища в чужбина. Ще ви срещнем с екскурзовода Пламена Москова, а от Атина ще чуем директора на училище „Васил Левски“ Мая Лунгулова и единайсетокласничката Мария Иванова.

Ще започнем, обаче, с предизборните нагласи в Пловдив и Раковски. Репортажът на Кремена Данева ще ни припомни за депустатските мандати под тепетата, ще разкаже и за предстоящото състезание за тях.

Какво е бъдещето на Спортния диспансер? По тази тема работи Антония Попова, която ще представи програмата за развитие на лечебното заведение.

В първия час на предаването очаквайте и репортерската история на Стоян Терзиев за доброволеца към Противпожарната служба в Пловдив Цветан Йошев. Днес той бе сред наградените за делата им през миналата година пожарникари, а в репортажа ще научим защо.

Какво накара кметът на Пловдив Здравко Димитров да разговаря с районните кметове и с ръководството на EVN и има ли връзка спешната им среща с  трагичния случай в София, при който дете загина от токов удар при улична шахта? Отговорът ще е на Емил Костов.

Ще ви предложим и две теми, свързани с ковид 19 – Милен Ангелов ще разясни старта на масовата анти-ковид имунизация в Пловдив и готовността за нея. А Живка Танчева ще ни заведе в Средно училище „Патриарх Евтимий“, където днес се възобновиха присъствените занятия за децата от 5-ти, 10-ти и 11-ти клас.

"Ден след ден" започва след нови ните в 15 часа и ще е с вас до вестите в 17 часа. Слушайте ни!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Вход свободен" - за екранната зависимост и лятото

Лятната ваканция е време за игри и забавления, но е и време на изпитания за родителите. Как да организираме ежедневието на децата, как да подсигурим графика им и как да контролираме часовете прекарани с телефона и пред компютъра? Това са въпроси, пред които се изправя всеки родител, особено тези, които нямат баба и дядо "под ръка"!  За екранните..

публикувано на 17.07.25 в 09:30

С актуалните теми в деня на Света Марина

В утрото на 17 юли, когато почитаме паметта на Света Марина си припомняме, че тя закриля не само от огнени стихии, но и от зли сили. Повод да подадем ръка и да преодолеем противопоставянето. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Още по-сложен пътен трафик в Пловдив от 17-ти юли, след като се затваря кръстовището на улиците „Пещерско..

обновено на 16.07.25 в 16:48

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 16.07.25 в 16:04

"Вход свободен" - за къмпингуването и отмората в града

Предприемаме бягство от жегата - спещно и красиво! Но понеже не можем да избягаме от отговорност, пътешестваме ефирно! Сряда е, и се възползваме от оставащото време до уикенда, за да начертаем маршрути, планове и подготовка за почивните дни!  В "За и против" разглеждаме почивката на палатка - със за и против, или плюсове и минуси. В поредния епизод на..

публикувано на 16.07.25 в 09:30

"Точно днес" по посоките на лятото

Актуалното от поредната реформа в образованието. На дневен ред излязоха високите такси за висше образование, платена форма. От една страна идеята е да се обучават по-малко, но по-качествени студенти, но от друга това не се харесва на университетите. Битката за намаляване на таксите поведоха от Софийския университет, следват ги студенти от Велико Търново и..

обновено на 15.07.25 в 18:35