От друга страна, по думите му, и трите ваксини които се поставят в момента в страната, са генетични. „С други думи, няма база, върху която хората в момента да търсят доказани различия, по които да избират“, добави Чорбанов.
„Тепърва ще излизат експериментални данни, чисто клинични, върху които ще може да бъде направен анализ на качествата на ваксините. За първи път обаче, частично ще се съглася със здравния министър, защото в много от държавите на практика няма никакъв избор, те внасят само един тип ваксина и там такъв дебат за избор няма по дефиниция“. Така проф. Чорбанов коментира думите на здравния министър Костадин Ангелов, че само в България тече спор за най-добрата ваксина и че правилното решение по избора могат да вземат само лекарите.
Коментирайки хора на ваксинацията срещу коронавирус, професор Чорбанов смята, че възникват три въпроса: дали ще има винаги такова количество ваксини, че да може да се поддържа това темпо, дали системата ще издържи на такъв непрекъснат ритъм на имунизации, както и дали постоянно ще има достатъчно желаещи да си поставят ваксина.
"Трябва да има по 10 000 ваксинирани на ден, за да можем за 400 дни да ваксинираме две трети от населението
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..