Премиерът Бойко Борисов бе тази сутрин на инспекция в Пазарджишко и обеща, че жителите на Панагюрище и пловдивското село Брестовица ще пият скоро чиста вода. По темата ще чуем репортажа на Емил Костов от премиерската инспекция в Панагюрище.
Премиерът обяви още, че ще настоява на заседанието на Европейската комисия довечера да се издават ваксинационни паспорти на жителите на ЕС, които вече са имунизирани срещу КОВИД-19. Целта е с тези електронни паспорти хората да пътуват и да се забавляват безпрепятствено. Идеята ще коментираме с адвоката по медицинско право Мария Шаркова.
Уникалната археология на Античния стадион на Филипопол да бъде отворена за посетители. За това се договориха преди минути кметът на Пловдив Здравко Димитров и представители на фирмата, която е собственик на сградата на бившия Нармаг на Главната. Репортажът по темата е на Милен Ангелов.
Фонтанът с ябълката да се превърне в новия символ на Пловдив, предлагат авторите на проекта за едноименната скулптурна композиция до Джумая джамия. Екатерина Костова разказва повече.
Разговорите за политика в рубриката „Преди избора“ днес ще са два – с общинския председател на ДПС в Пловдив Али Байрам и с Владимир Кисьов, общински съветник от „Съюз за Пловдив“, който става водач на листата на ВМРО за Пловдивска област от гражданската квота.
Бъдете с нас! Ще бъде интересно!
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..
Днес коментираме споделянето на плановете, в рубриката „За и против“. За проактивните действия и защо на родителите им е трудно да пуснат контрола над децата си? Коментар в рубриката „Брейнсторминг“. Румяна Киризиева, от „БГ Бъди активен“, разказва за финала на проекта „Активно предизвикателство за училища“. И понеже морето, също,..
Преходът към еврото без ясен план създава хаос в аптечния сектор. За това предупреждават от Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България. За притесненията на над 700 семейни аптеки в страната, относно двойното етикитиране на цените и липсата на подкрепа за аптеките ще говорим с Пенка Минева, член на Инициативния комитет и фармацевт в..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..