В последния петък на февруари в "Ден след ден" ще говорим:
За готовността на Републиканци за България да се яви на парламентарния вот, политиките, които ше застъпва и лицата, с които ще го прави – очаквайте в ефир водачът на кандидат депутатската листа на партията за Пловдив доц. Христо Димитров.
Как ВиК Пловдив започва да се справя с мангана във водата на село Брестовица – колко ще е дълъг пътя за това и ще изведе ли на 100% до разрешаване на проблема –разговорът ми ще е с инж. Антон Гълъбов от водното дружество.
Колко младежи останаха без работа заради коронавируса в Пловдив и региона, намериха ли някои работа чрез Бюрото по труда и очаква ли се след отваряне на заведенията от 1 март безработицата да намалее – отговорът на тези въпроси ще научите от интервюто с Николай Димитров, началник на отдел „Услуги по заетостта“ в Регионалната служба по заетостта.
Във втория час на предаването ще се върнем към политиката с информация от пресконференцията на Изпълнителното бюро на градския съвет на БСП в Пловдив. Живка Танчева я проследи и ще обобщи актуалното.
След това от политолога Димитър Ганев ще научим и предизборните нагласи у нас в навечерието на кампанията за парламентарния вот – той ще представи последното проучване на ТРЕНД за тях.
С какви филми идва София филм фест в Пловдив накрая ще ни разкаже Стоян Терзиев.
Започваме след новините в 15 часа и ще сме с вас до новините в 17 - слушайте ни!След загубата на изборите в Пазарджик от ГЕРБ заговориха за преформатиране на централната власт. Какво се очаква от водещите партии, ще се стигне ли до нова спирала от вотове, питаме политолога доц. д-р Даниела Пастармаджиева , преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Георги Мараджиев , лидер на ГЕРБ в област Пловдив по заръка на..
В парламента кворум няма. Правителството не заседава. И държавата я няма. Надеждата, че нещо ще се оправи скоро, също я няма. „Б е х будала, ама се събуд И х с друг акъл!“ каза гневният Бойко Борисов вчера, а днес заканата му се изпълни – заседанието на парламента се провали. Борисов заръча на депутатите и членовете на..
Гостува ни пловдивският поет и хайку майстор Владислав Христов. Той e първият българин спечелил гранд приза на хайку конкурса, организиран от Мемориалния музей на поета Мацуо Башо, в 79-то му издание. Очаквайте и рубриката „За и против“. Споровете водим, традиционно, с колежката Дарина Иванова. Лидия Петкова ще ни разкаже за едно..
Трус в управлението или само тътен ще донесе гневната реч на Бойко Борисов след изборите в Пазарджик, където ГЕРБ остана на шеста позиция. Ще влезе ли ДПС в коалиция на управление, ще излезе ли някой от там или отиваме към избори. За политическите метафори и реалността ще говорим с политолога Христо Панчугов. С емоциите на доайените и тревогите на..
На 14 октомври в предаването „Ден след ден“ ще говорим за резултатите от изборите в Пазарджик и дали те могат да бъдат лакмус за национален вот. За пореден път имаме повод да сравним качеството на транспорта в Пловдив с други градове в страната, защото предстои обществена поръчка за избор на нови превозвачи. Ще чуем и протестиращите от улица..