От четиригодишно, депутатското време се скъси до месец. И се превърна в кандидатдепутатско. И всички вкупом се превърнаха в бегачи на кратки разстояния, за които остава само месец до изборния ден. С нови герои - според социолозите с поне две сигурни нови формации в Народното събрание и с леки корекции при познатите нови/стари партийни дами и господа и странни/дали коалиции.
Днес ще гледаме епизода с тегленето на жребия за номерата на бюлетините за партиите и коалициите, предизвиквал досега от комични до почти метафизични тълкувания. И ще питаме за избора на водачи на листи и за други изборни въпросителни. На границата между края на настоящия парламент и началото на предизборната кампания, как коментира ситуацията политологът доц. Иво Инджов.
В Пловдив няма зелени коридори, личните лекари нямат ваксина, а изобщо колко от тях имаха? Какво питат пациентите джипитата си? А кои въпроси на джипитата остават без отговор? Ще чуем общопрактикуващия лекар от ІІ-ро ДКЦ в Пловдив д-р Николай Влахов. С него ще говорим и за наблюденията му като лекар за ситуацията в Танзания и Занзибар, обявени за зони без зарази.
Какво е отношението ни към боклуците като резултат от социалния експерименат, наречен “Градска всекидневна” на Сдружение „Бъди активен“. В продължение на 4 дни в центъра на Пловдив, беше монтирана инсталация - изкуствено замърсена стая с фасове, хартийки и др.- т.н. „градската всекидневна“ и реакциите на хората. Експериментът продължава в Асеновград. Разговор с Румяна Киризиева от Сдружението.
В проекта "Рестартирай Европа" репортажът на Екатерина Костова е за младжаката безработица в ЕС и в резултат на епидемията и справянето с нея.
Историкът проф. Пламен Павлов е един от авторите на книгата "Владетелите на България". Кои са те, от древните траки и кановете, до царете и цариците, от легендите до реалността. Дава отговор и на въпроси като: Кое е най-старото открито златно съкровище в света и какво е общото между него и Варненския халколитен некропол, кои са поводите за възхита и падение в историята ни.
В „Добро утро, ден!“ гостува агробизнесменът Красимир Кумчев.
В месеца на виното и любовта „Срещите” питат защо от векове, те - виното и любовта, вървят заедно? Наистина ли пробиват бронята, в която сме опаковани и някак си ни приближават до Твореца? Проф. Валери Стефанов и писателката Неда Антонова в ефира на Радио Пловдив.
Терените в Пловдив не достигат, но предприемачите строят във височина. Жилищен комплекс от небостъргачи ще се изгражда в квартал „Филипово“ между булевардите „Дунав“, „Васил Априлов“ и ул. „Победа“. Сградите ще са по 25-26 етажа и ще са високи от 50 до 75 метра. Предложението на кмета Костадин Димитров вече стигна до комисиите в Общинския съвет, но..
На фокус ни е събитието „Историята на една шевица“. На живо, във Фейсбук на 12 февруари, денят на пълната снежна Луна в Лъв. Началото е в 19 часа. Вход свободен. Разговаряме с Венцислава Великова. Коментираме, накратко, темата за влиянието върху човека на ритуали, които ни обединяват като общност и за автоматизираните действия, в рубриката..
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..