БМВ изхвърча в канавката след катастрофа на пътя между Куклен и Брестник.
Инцидентът е станал малко след 10 часа тази сутрин, когато жената зад волана на колата с кърджалийска регистрация предприела изпреварване, но се ударила в задминавания пред нея автомобил.
От удара БМВ-то изгубило контрол и се обърнало край пътя.
Катастрофата е завършила благополучно, тъй като жената сама е успяла да се измъкне от колата без видими травми. Пристигналият екип на Спешна помощ я преглежда. Не е пострадал и шофьорът на фолксвагена, в който се е блъснала дамата.
Взетите проби за алкохол и на двамата са отрицателни. Движението в участъка се осъществява нормално.
Все още не е ясно дали е задържан убиецът на 44- годишната жена от Първомай, съпруга на полицай от града. Снощи в студентски град в София е арестуван млад мъж, за когото се преполага, че е извършителят на престъплението. От прокуратурата и полицията запазиха мълчание както за акцията в София, така и затова дали има връзка с убийството в..
Пловдивският апелативен съд остави окончателно в ареста четирима от участниците в организираната престъпна група международен трафик на наркотици, разбита в Пловдив. Това са ръководителят на групата и трима от членовете ѝ. Петият от участниците е пуснат под гаранция от 3000 лева, а шестият беше задържан по-късно в столицата с близо 10 килограма..
Четири фирми подадоха оферти за изграждането на осветление на стадион „Лаута“. Лимитната цена на община Пловдив е за 3,6 милиона лева и е на инженеринг – проектиране, строителство и надзор. Според условията на поръчката изграждането на новото осветление трябва да бъде между 100 и 200 календарни дни. Друго изискване на общината е техниката да..
Върховният административен съд потвърди, че инвеститорът „Запрянови-03“ е изгубил правото да експлоатира кариерата край асеновградското село Горнослав. Причината е, че е изтекло правното действие на решение, издадено от РИОСВ Пловдив преди 9 години. Според адвокат Снежана Стефанова, която подкрепя инициативния комитет на жителите на селото..
При проверка в ромската махала в Смолян „Водоснабдяване и канализация“ и полицията установиха нерегламентирано водохващане от напорния водопровод в квартал Устово, съобщи инж. Костадин Тотев – управител на водното дружество. До проверката се е стигнало след сигнали на жители на махалата, известна като Втори километър, че нямат вода. Извършихме..