Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кукерски празници променят трафика в "Прослав" и "Коматево"

| обновено на 14.03.21 в 08:24

Кукерските празници през почивните дни налагат промени в движението и маршрутите на градските автобуси в пловдивските квартали "Прослав" и "Коматево".

Организацията и контролът на движението, както и охраната по време събитията ще се осъществява от Областната дирекция на МВР.  Всички участници в празниците са предупредени да спазват стриктно противоепидемичните мерки и да спазват дистанция.

В събота се затваря за движение част от ул. "Елин Пелин" в квартал "Прослав". От общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“ уточниха, че ограничението обхваща отсечката между улиците "Битоля" и "Вяра" за времето от 11 до 13 часа. От 11 до 14 часа се променят маршрутите на автобусни линии с номера 6, 15, 17, 24, 66 и 222. 

В неделя, заради традиционното кукерско шествие за Сирни Заговезни в "Коматево", поетапно ще се спира трафика  по улиците "Коматевско шосе",  "Захаридово"  и "Асенова крепост". Това налага и временна промяна в маршрутите на автобусните линии с номера  1, 20 и 27.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

1200 колоездачи в българския етап на Тур дьо Франс в Пещера

За трета поредна година България е част от световната верига за аматьори  L’Étape Bulgaria by Tour de France.   Тазгодишното състезание за шосейно колоездене за любители е в община Пещера.  Общо 1 200 състезатели от 16 държави се включват днес в надпреварата. Тя е организирана  в две дистанции - 58  и 112 километра.   Предизвикателство пред..

обновено на 10.08.25 в 20:11

Четирима ранени при катастрофа, спряха движението между Асеновград и Смолян

Четирима души са пострадали при катастрофа на пътя Асеновград - Смолян, съобщиха от полицията.   Инцидентът е станал около 14:00 часа.  Д ва автомобила са се ударили  след втория тунел в посока Нареченски бани.  Заради произшествието движението е спряно, а обходният маршрут е през Девин.  Временно  ограничено заради задимяване от пожар на сухи..

публикувано на 10.08.25 в 16:08

Локализиран е пожарът над Добростан

Борбата с пожара над село Добростан продължава. Огънят е изгасен, но огнището не е напълно потушено.  Мястото е в труднодостъпната местност  "Пилешка чука"  и гасенето се извършва префимно ръчно.  Има пусната линия с вода и от противопожарен автомобил.  Снощи до около 23:00 ч. екипите се бориха с пламъците, след което през цялата нощ останаха 13 души -..

публикувано на 10.08.25 в 11:26

Продължават проверките на пазара за животни в Раковски

От рано тази сутрин полицията провежда акция срещу нерегламентирана продажба на животни в община Раковски, където е най-големият селскостопански пазар за животни в Пловдивско. Там са концентрирани най-много огнища на шарка, предаде БНТ. Засегнати от заразата са още общините "Марица", Съединение, Садово, Първомай и Карлово. В проверките..

публикувано на 10.08.25 в 10:40

Още по-топла неделя с темеператури до 39 градуса

Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Пловдив, Пазарджик, Кърджали и Стара Загора.  Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология  днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в югоизточните райони и временно силен източен вятър.  Температурите още малко ще се повишат и максималните..

обновено на 10.08.25 в 08:43