Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

COVID-19 затвори детските градини и ясли в Сопот

НЧ "Иван Вазов-1871" в Сопот
Снимка: Фейсбук

В Сопот затвориха всички ясли и детски градини, заради усложняващата се епидемична обстановка. Със заповед на кмета Деян Дойнов присъственият образователен процес се спира до 26 март.

Секретарят на Община Сопот Мехмед Тухчиев заяви в интервю за предаването „Ден след ден“ на Радио Пловдив, че е висок процента на заболели от коронавирус.

„Активните случаи в Община Сопот са 74. 17 от тях са на болнично лечение. Четири от тях са в тежко състояние. От началото на месец март са починали трима. Новите случаи само за днес са шест“, каза Мехмед Тухчиев.

Случаи на заразени с Covid-19 има в къщата-музей „Иван Вазов“, в Комплекса за социални услуги, които са затворени, а също и в Община Сопот.

„Притеснителното е, че забелязваме една скрита заболеваемост. Има лица с клинични симптоми, които по различни причини не се изследват. Някои от тях не искат да бъдат поставени в изолация, други не искат да карантинират други хора. Това не е проблем само за Община Сопот. Това е проблем за цялата страна“, каза още Мехмед Тухчиев.

Той е категоричен, че ако ситуацията започне да се усложнява, ще бъдат предприети и нови мерки. Общинският кризисен щаб ще заседава отново в петък.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Бюджет 2026 ще затегне коланите, но не заради еврото

Затягане на коланите вероятно ще има през следващата година – това може да стане като не се увеличават и индексират пенсиите, а заплатите бъдат временно замразени. Това обаче няма да се дължи на еврото, а на неща заложени от правителството още миналата година. Това коментира икономическият анализатор Светозар Гледачев. Добави още, че..

публикувано на 14.10.25 в 09:17

Пловдивската библиотека стартира радио "Книгоманче"

Народна библиотека “Иван Вазов” стартира радио “Книгоманче” с цел да върне децата обратно в читалните. В опит да бъде близо до съвременното поколение, но и до му покаже магията на книгите, каналът е в ютуб – платформа за споделяне на видео съдържание. Инициативата дава възможност на слушателите да се насладят на актьорски четения на любими..

обновено на 14.10.25 в 07:15

Новото мнозинство в Пазарджик ще е около партия "Свобода"

Изборите за Общински съвет в Пазарджик преподредиха политическата карта на общината. Малко над 35 % от избирателите дадоха гласа си на извънредния вот тази неделя. С най-голяма подкрепа е ДПС, следва ги коалицията, от която е кметът Петър Куленски - ПП ДБ, трета изненадващо се подрежда партия "Свобода", едва след нея са БСП, ГЕРБ и коалицията на..

обновено на 13.10.25 в 16:53

Денят е исторически за Близкия изток, но е само първа стъпка към мира

Всички 20 живи заложници бяха освободени от „Хамас“ днес и посрещнати в Израел. От своя страна Израел ще освободи 2000 палестински затворници. Споразумението между Израел и „Хамас“ за прекратяване на войната в Газа ще бъде „историческата зора на нов Близък изток“, заяви пред извънредната сесия на израелския парламент американският президент Доналд..

публикувано на 13.10.25 в 16:46
Адв. Велислав Величков, председател на Инициативата

Установихме контролин вот в селата на Община Пазарджик

Наблюдатели на Сдружение „Законност и демокрация“ вчера следяха частичните избори в община Пазарджик. Те бяха концентрирани върху гласуването в пет от селата на общината, където има преобладаващо ромско население и големи ромски махали. „Установихме, че има контролиран вот. Имаме достатъчно данни да смятаме, че той е и купен. Видяхме брокери..

публикувано на 13.10.25 в 16:14