Пловдив е с най-много последствия от силния вятър, сочи справката за оперативната обстановка на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"
В града за денонощието са регистрирани 16 сигнала за отстраняване и обезопасяване на опасни предмети, а екипите на пожарните служби в страната са реагирали на общо 24 произшествия, свързани с метеорологичната обстановка.
До 10 часа днес сигналите за щети от силния вятър в Пловдив, получени в оперативния център, са близо 30. Няма пострадали хора, само материални щети. Отработени са два сигнала за паднали дървета върху паркирани автомобили, 7 – за опасни и повредени билборда, 2 от които на бул. „Македония“. Няколко от сигналите са за паднали ламарини и улуци от покриви.
От общинското предприятие "Паркове и градини" съобщиха, че по време на нощното дежурство не са постъпвали сигнали за инциденти.
Предупреждението за силен северозападен вятър с пориви до 20 - 22 метра в секунда остава в сила и днес, като е обявен жълт код за опасното явление.
В Пазарджик екипите на пожарната са се отзовали на 4 сигнала.
Вчера преди обед бил получен сигнал за паднало дърво на улица в областния град, което паднало и скъсало кабели. Екип на пожарната го е отстранил своевременно. Няма пострадали хора, не са нанесени щети по сгради или автомобили.
Два пожара в сухи треви и отпадъци са гасили огнеборците в землищата на село Добровница и в Белово. Регистриран е и случай на самозапалил се комин в село Главиница. Не са нанесени щети по къщата, няма и пострадали хора.


Пазарджик отбелязва Деня на народните будители с поредица от тържествени събития, отдаващи почит на просветителите, книжовниците и борците за национално самосъзнание. Празникът започва с шествие до паметника на Св. Св. Кирил и Методи й, където в 18:30 ч. ще бъдат поднесени цветя в знак на признателност към делото на народните будители. От..
За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града. Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..
Възпоменателна церемония в памет на героите, отдали живота си за свободата на България, се състоя в Пловдив на Архангелова Задушница. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи заупокойна молитва за героично загиналите въстаници, опълченци и войници. На церемонията присъстваха кметът на Пловдив Костадин Димитров, командири и..
Моторист е загинал в катастрофа днес на пътя Пловдив - Карлово. Сигналът е получен около 10.30 часа, съобщават от МВР - Пловдив. Близо до разклона за село Царимир мотоциклет се блъснал в друг мотор, който се движил пред него. Екип на Спешна помощ е констатирал смъртта на водача на първото превозно средство, на около 60-годишна възраст. На..
Във връзка с отбелязването на "Месеца на мъжкото здраве“ и като част от кампанията "Здраве за всички“ УМБАЛ "Свети Георги“ – Пловдив организира безплатни профилактични прегледи на простата за мъже над 45 години. Инициативата продължава през целия месец ноември и цели да насърчи превенцията, редовните медицински консултации и ранното откриване на..