Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Рекорден брой заразени с COVID-19 в Пазарджик и Смолян

Пазарджик. Часовниковата кула.
Снимка: Димитър Владимиров, Радио Пловдив

Днес област Пазарджик отбеляза рекорд със 120 заразени с коронавирус за последното денонощие.  От направените 148 теста заразените с Ковид-19 са над 80 процента. Такава стойност не е отчитана в региона от началото на пандемията. 

Сред новозаразените са санитар, ученик от Пазарджик и учител от село Бяга. Втори клас от училищего в село Бяга, осем деца, са под карантина. Цялото  училище ще бъде дезинфекцирано и почистено основно, съобщават още от РЗИ.

През денонощието в болница са приети 24 пациенти, починали са седем души с придружаващи заболявания.

Припомняме, че в най-тежките месеци от втората вълна през ноември и декември миналата година максималните положителни резултати бяха малко над 100, и то при направени двойно повече тестове. 

Тревожна остава ситуацията в здравните заведения. В единствената триажна зона в областта в пазарджишката многопрофилна болница леглата са изчерпани и има списък от чакащи. 

С оглед тревожната обстановка кметът Тодор Попов настоява през министъра на образованието за издаването на нарочна заповед за ограничаване на присъствената форма на обучение на пет- и шестгодишните деца по преценка родителите им.

Рекорден брой нови случаи на Ковид-19 в Смолян и областта отчете РЗИ за изминалото денонощие. С коронавирус са 89 души  на възраст от 17 до 84 г. Сред заразените са медицинска сестра и двама санитари от хоспис в Мадан като с тях общият брой на инфектираните в него стават 4-ма души персонал и 8 пациенти. Трима от пациентите са приети в болница, а останалите на лечение и наблюдение в хосписа.

Издадено е предписание за противоепидемични мерки. УЧеник от община Златоград и един от персонал на училище в Мадан са също сред заразените.

  Хоспитализирани са четиринадесет души, а 75 са на домашно лечение и 14-дневна изолация. Починали са двама души на 73 и на 70 години с прудружаващи заболявания, а излекуваните през денонощието са 27.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Поредно затваряне на ключови пловдивски улици заради нови дълги ремонти

Ремонтът на бул. „Васил Априлов“ спира движението по част от ул. „Янко Сакъзов“.  От днес до 15 септември се затваря улицата от кръстовището с ул. „Жан Жорес“ до кръстовището с бул. „Васил Априлов“.  Ремонтите по източното платно на бул. „Васил Априлов“ се извършват в участъка от бул. „Шести септември“ до бул. „Марица-юг“ и пътната връзка от..

публикувано на 04.08.25 в 08:42

В Понеделник - слънчево - топло - горещо - дъждовно

Днес главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност.  Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, като по-интензивни ще са явленията в крайните западни райони и в планините. Има условия и за градушки.  Предимно слънчево ще се задържи времето в Централна и Източна България . Вятърът в Западна България ще започне да..

публикувано на 04.08.25 в 08:33

Регламент за тротинетките и продажба на имоти на последната общинска сесия

Четири предложения за продажба на терени на улица „Перущица“ в район „Западен“ за обща площ от 1387 квадратни метра ще гласуват общинските съветници на Пловдив на последната сесия преди лятната им ваканция. Те са предвидени за продажба в Годишната програма за управление и разпореждане с имоти, като това ще става чрез публичен търг с тайно..

обновено на 04.08.25 в 08:21

Натоварена неделя за аварийните екипи на "ВиК-Пловдив"

Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде  ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи.  Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града.  Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа.  Точно..

публикувано на 03.08.25 в 17:33

Старият град и част от центъра на Пловдив са без вода

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив".  Пробивът е на  ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..

обновено на 03.08.25 в 15:01