С цел опазване живота и здравето на всички и намаляване разпространението на болестта в курорта и региона, от 22 март ще останат да работят лифтовете №2 Студенец–Снежанка, №5 Малина–Снежанка и №6 Стойките–Снежанка, които обслужват всички отворени и към момента ски писти.
При промяна на обстоятелствата като усложняване на обстановката в страната и региона или при значително нарастване на броя на заболелите служители, дружеството ще преразгледа решението за възможността ски зоната да продължи работа.
Първоначалното решение беше за затварянета пистите, но от сдружение „Заедно за Чепеларе“ обявиха готовност за протест заради по-ранно спиране на лифтовете и ски зоните в Пампорово и Чепеларе. Според председателя на сдружението Тонка Динчева тяхното функциониране не противоречи на въведените по-стриктни противоепидемични мерки в страната. В Пампорово и Чепеларе все още има отлични условия за ски, а спирането на лифтовете ще провали множеството резервации за следващата седмица, заявяват хотелиери.Според изпълнителния директор на Пампорово АД Мариян Беляков немалко хора от персонала са болни и съолъженията работят на ръба. По думите му реакцията на дсружението е неуместна и поставя на риск служителите.
Той продължава да смята, че здравето е най- важно, но е приел да промени решението под огровен общесгвен натиск.
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..
Ръководството на "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително. "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..
Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..