Два пъти годишно местим стрелките на часовника и това донякъде ни създава неудобство. Някои хора трудно се приспособяват към промените на лятното и зимно часово време и в тази връзка ще обърнем внимание на това как да се справим с дискомфорта от смяната на времето.
Предстои ни среща и с Диляна Иванова - част от екипа, който стартира първата Монтесори класна стая в общинско училище. Тя ще ни отговори на въпроса: "Как да запазим любопитството на децата"?
В минутите след 13.00 часа ще ви срещнем с Джулия Камбуридис – клиничен психолог, а тя ще ни разкаже повече за един безплатен уебинар, който предстои на 31.03.2021г, който е свързан с учене чрез невронауки.
В програмата ни ще бъде включена и рубриката на колегата Жоро Пеев - "Предразсъдъци и следразсъдъци", както и "На кино".
Започваме след новините 12.
За (не)възможния мир и новия световен ред преди срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска. Контекстът на разговорите и прогнозата за техния изход ще е на проф. Анна Кръстева. Как се променят нагласите на бизнеса и на всеки българин към приемането на еврото? Последното проучване на агенция "Алфа рисърч" дава отговори, ще ги коментира..
Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив. Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..
Отдавна е известно, най- вече на работещия българин, че сряда 13-ти е категорично по- добра от петък 13-ти и несравнимо по- за предпочитане от понеделник със същата дата. По нашите земи сряда, така или иначе, се слави като “малкия петък” и се радва на всеобща симпатия . Затова ви съветвам да наложите пълен игнор на суеверието и пловдивската жега...
Тринайстото утро на август ще посрещнем с усмивки, с летни и с делнични теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какви мерки са необходими за да се спре разрастването на шарка по дребните животни у нас? Темата ще бъде обсъдена на специален форум в столицата, а преди това ние ще търсим отговорите от Бойко Синапов , председател на..
В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..