Пандемията разруши утвърдени стереотипи в почти всички области на обществения живот и оконтрасти необходимостта от спешна реакция за повече адекватност на институциите в новите условия. Какво решение е предложеното от Съюза на работодателите в системата на народната просвета, по настояване на родители и учители и подкрепено и от омбудсмана на страната, Националното външно оценяване в 4 и 10 клас да се проведе, но да не бъде задължително? Събеседник - Диян Стаматов - председател на Съюза на работодателите в системата на народната просвета.
Чуват ли възрастните какво им казват децата и доколко разбираем за тях е техният свят? Каква подготовка е необходима и за едните, и за другите, за да бъде постигнат баланс в обучителния и възпитателния процес за изграждане на образовано общество. В рамките на „Младият Пловдив чете“ – част от фестивала „Пловдив чете“ създателят на сайта Detskiknigi.com Вал Стоева за едночасовата среща в мрежата и посланията на детските книги, консерватизма на възрастните към „тежките“ теми и с какво е уникална първата награда в България, посветена на детските книги, отличени чрез гласуване на децата „Бисерче вършебно“.
И още – изборите на 4 април и нашият глас като най-ценният инструмент, който имаме като свободни граждани. За правните и здравните мерки, машинното гласуване, за вота на сънародниците ни в чужбина – експертната позиция е на адвокат Деница Чингарова.
„Дистанционната работа от типа „Хоум-офис“, заради пандемията отвори нови вектори за кибер атаки; възможности за противодейстие и защита – тема на рубриката „Рестартирай Европа“ с автор Севдалин Палаузов.
В минутите за култура след 9 ч. ще зададем въпрос на художника Владимир Чукич защо и след торнадото на световната Ковид-пандемия продължава да е убеден, че „Животът е хубав“. Неговия отговор в цветове и форми ще намерим в Създадената специално за пространството на пловдивската галерия „Дяков“ изложба с оптимистичното заглавие.
Как ни променя времето и може ли животът ни да бъде изобразен с танц? В какви отношения сме със себе си и как това отзвучава в общуването с другите. За това ни провокира да се замислим художничката Емилия Арабаджиева, която е гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
С огромно вълнение ще ви разкажем за предстоящия "Втори Пловдивски фестивал на науката", който събира в града ни водещи и млади български и чуждестранни учени и технолози. В богатата програма, която се разпростира в четири дни, са предвидени в дискусии, демонстрации, забавни формати, интерактивни работилници, интердисциплинарни взаимодействия между..
Премиерският гамбит на политическата шахматна дъска доведе играта за парламентарно мнозинство до патова ситуация. Дни след началото на първото заседание с шест поредни опита за избор на председател на НС всички са губещи и все по-трудно става да бъде произведено реално прагматично политическо действие. Минутите за поредно задвижване на..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се отказва да бъде премиер за 4-ти път, а когато партията получи първия мандат за съставяне на правителство, веднага ще го върне. Това стана ясно на извънредна пресконференция на партията. Ще „отпуши ли“ това политическата ситуация у нас и ще заработи ли парламентът, питаме политолога и преподавател в НБУ Любомир..
Психологът Димитър Драганов разглежда темата за нарцисизма, в новата си книга „Красивото чудовище“. Очаквайте след 14 часа, разговора ни с него. В рубриката „Актуален въпрос“ говорим за дългоочакваната самостоятелна изложба на Мария Астаджова, „Деконструкция на чувствата“, в галерия „Лабиринт“. Откриването е на 29 ноември. Очаквайте и..
За цената на водата . Ще разговаряме с изпълнителния директор на ВиК Пловдив инж. Антон Гълъбов с въпроса на какво сe основава и как ще подобри услугата предлаганото увеличене за догодина с 4%. За политическата безизходица . Анализът на поведението на партиите в НС ще е на Татяна Буруджиева. За здравната профилактика. Министерството на..