Днешният ден, 2-ри април, свързваме с Международния ден на детската книжка. Празникът се отбелязва от 1967 г. и съвпада с рождения ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен, който е създал едни от най-популярните приказки на всички времена. В тази връзка ще стартираме петъчното предаване с някои от най-добрите детски приказки.
Предстои ни и една среща със Стефка Петкова – психолог и психотерапевт. С нея ще обърнем внимание на любовта и взаимоотношенията.
След 13.00 часа ще ви срещнем с Драгомира Павлова - част от основателите на Адлер Институт България. Тя ще ни разкаже повече за един предстоящ уоркшоп на тема "Демократична дисциплина в класната стая".
За финал, ще се потопим в любимите рубрики "Кино" и "Четем с радио Пловдив".
Започваме след новините в 12.
Проследяваме развитието на важните теми за лятото във времето от 07:00 до 09:30 часа. Тази седмица ще се проведе кръгла маса, на която ще се търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в нашата страна. Форумът ще бъде с участието на учени, държавни експерти и специалисти, които ще обсъдят всички възможни варианти. Даниела Добрева ще има..
Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив. Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..
В първия работен ден от седмицата се противопоставяме на общоприетата омраза към понеделника, и оставаме на ваканционна вълна! В рубриката ни "Уроци по щастие" продължаваме разговорите за почивка! Консултантът ни, психолог и семеен терапевт Петя Георгиева, идва с нови предложение и препоръки около плановете за почивка с партньора...
- Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол - Скандалът с имотите, които правителството определи "с отпаднала необходимост" - Нерешените транспортни проблеми на с. Труд и подновяването на протестите там - Арт фестивалът в с. Дъбене - Космическият спектъкъл, който ще се разиграе на..
Днес в Клуб “Неделя” гостува Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма”, който ще гледаме на сцената на Античния театър следващата събота. Във втората част на предаването очаквайте среща с певицата, обичана от хиляди почитатели - Тони Димитрова. Ще говорим за предстоящия й концерт “Бъди щастлива,..