Традиционните четири мандата за ГЕРБ в Пазарджишка област не само са намалени, но се отчита и силен преференциален вот.
До последно не беше ясно кой от кандидатите за 45-тия парламент ще вземе третото място, като битката бе между областния управител на Пазарджик Стефан Мирев и досегашния депутат Десислава Тодорова. В крайна сметка Стефан Мирев получи 57 гласа повече и с общо 4123 преференции ще е новият депутат на ГЕРБ от Пазарджик.
Силна преференция и за Димитър Гечев от Велинград, който с преференциалните 5 280 гласа зае второ място след водача на ГЕРБ Екатерина Захариева.
Новите депутати на БСП са водачът на листата Пламен Милев и областният председател на партията Петя Цанкова.
Станислав Балабанов и Тодор Василев са депутатите на "Има такъв народ".
След не доброто представяне на „Да България“ в региона, два мандата си осигурява и ДПС. Те са за евродепутата Искра Михайлова и Юмер Хамза. В случай че Искра Михайлова предпочете да остане в европейския парламент, мястото й ще заеме Сергей Кичиков.
Безплатно представление „Смях в повече“ с Ненчо Илчев ще се икрае тази вечер от 19,30 ч. в парк „Каменица“ в пловдивския район Източен. Инициативата е част от общинската програма „Включи квартала – Театър в парка“.
Авариен ремонт затваря за движение пътното платно на ул. „Брезовско шосе“ в участъка от кръстовището с бул. „Северен“ до кръстовището с ул. „Веслец“. Ремонтът ще продължи един ден – от 12 до 13 юли, съобщават от Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“. Преди дни от администрацията на район „Северен“ съобщиха, че асфалтовата..
Студенти в Пловдив излизат на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение. Протестът щe e на площад „Стефан Стамболов“ пред общината от 18 часа и се организира от Димитрина Нанкинова, първокурсничка по психология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. На протеста ще очакват студенти от бакалавърски и магистърски програми от ПУ,..
Поклонническо пътуване до четири манастира край Пловдив се организира днес и утре от Пловдивската света митрополия. Това е първото издание на пешеходното поклонение до няколко от светините около Пловдив и се осъществява с благословията на Пловдивския митрополит Николай. Пътуването включва посещения в манастира "Св. Георги" в село Белащица, Кукленския..
С фолклорен празник под надслов „Никой не е по-голям от хляба“ ще бъде честван жътварския сезон в община Брезово. Тази година домакин на празника е Народно читалище „Лъч – 1918 г.“ в село Борец. Той ще започне в 8.30 ч. на житната нива на зърнопроизводителя от Борец Георги Русинов, където ще се направи традиционно зажънване с водосвет и празнична..