След парламентарния вот у нас - идва ли политическа зима в разгара на астрономическата пролет? Кое разбърка патриотичния вот и какво се случва под чертата? Всичко това – и в още теми извън политическото поле ще нагазим в предаването "Ден след ден" днес. Акцентите – очаквано – ще са върху политиката и ваксините. Ето как ще погледнем на тях:
С евродепутата от ВМРО Ангел Джамбазки ще коментираме защо останаха под чертата воеводите и как ще сработи новата конфигурация в парламента.
Държавният глава ли е на ход ще говорим след това с президентския съветник проф. Александър Маринов, с когото ще анализираме и поведението на стари и нови политически играчи веднага след вота.
Как пловдивчани виждат близкото политическо бъдеще – това ще разберем от анкетата на Никола Николов.
Ще затворим политическата тема с обобщението на политолога Стойчо Стойчев за това предизвестен ли е бил така категоричния вот срещу системните партии, влизаме ли в спирала на трудни политически игри или напротив – предстои време на оздравяване и нов политически хоризонт?
Днес темата за ковид -19 ще е със строго практическа насоченост – с главния секретар на РЗИ Пловдив д-р Сийка Димчева от ще говорим за ваксините в Пловдив и областта с цифри - докъде ще стигнат и ще имат ли избор желаещите имунизация.
И защото нито за миг културата не е добре да отстъпва на заден план – дори заради политика или пандемия –Стоян Терзиев ще ни срещне с преводача Сашко Павлов, който днес ни кани на изложбата си с пластики.
Започваме след новините в 15:00 и ще сме с вас до новините в 17:00 часа. Слушайте ни!
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..
Днес коментираме споделянето на плановете, в рубриката „За и против“. За проактивните действия и защо на родителите им е трудно да пуснат контрола над децата си? Коментар в рубриката „Брейнсторминг“. Румяна Киризиева, от „БГ Бъди активен“, разказва за финала на проекта „Активно предизвикателство за училища“. И понеже морето, също,..