Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът поздрави ромите за техния празник

Кметът на Пловдив Здравко Димитров отправи позравителен адрес по случай 8 април – Международен ден на ромите. 

"Днес отправям поздравления към всички жители на Община Пловдив от ромски произход.

Вече 50 години ромите по света имат своя празник на 8 април, когато е основано и световното ромско движение за утвърждаване и развитие на културата и идентичността на етноса.

Хилядолетният Пловдив  е пример за мирното съжителството на българи, турци, роми, арменци, евреи и други народности, а Община Пловдив винаги е подкрепяла етническата и религиозната толерантност.

Пожелавам Ви да съхраните и развиете своята идентичност и култура, да запазите своите корени и традиции и заедно да продължим да работим за просперитета на нашия град!

Бъдете здрави и щастливи!

Честит празник!"




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Мъж пострада при пожар

75-годишен мъж е пострадал при пожар в жилището му на ул. „Бадемите“ в пловдивския квартал „Коматево“, съобщават от Регионалната дирекция „Пожарна и аварийна безопасност“ в Пловдив.   Пламъците са потушени от три противопожарни автомобила. 

публикувано на 27.04.25 в 09:54

Днес е Томина неделя

Томина неделя е последния ден от Светлата седмица след Великден.  Почита се апостол Тома, един от дванайсетте Христови апостоли. Според преданието той изразил съмнение в Христовото възкресение и наречен заради това Неверни. Повярвал, след като видял и докоснал раните на Спасителя. Курбан за здраве и благополучие ще раздаде кметът на район..

обновено на 27.04.25 в 08:12

Доброволци ще почистят хълм Бунарджика

Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят хълм Бунарджика в Пловдив.  Инициативата започва в 11:00 часа на входа на Летен театър Бунарджика. Организаторите ще осигурят всички необходими материали за почистването. Доброволците ще получат ръкавици и чували за смет. За участниците ще има и изненади. На места в..

публикувано на 27.04.25 в 08:12

Доброволци почистиха гората при Братската могила

Акция за почистване се проведе днес в район “Западен”.  След зимния сезон много междублокови пространства са замърсени с фасове, опаковки и строителни отпадъци, съобщиха от районното кметство и призоваха жителите на района да се включат в акцията като почистят около дома си, детски площадки и паркове. Представителите на районната..

обновено на 26.04.25 в 19:25

Над 200 души участваха в "Мъжество и саможертва" в Панагюрище

В Панагюрище тази вечер бе изпълнен историческият спектакъл "Мъжество и саможертва", в който бяха пресъздадени моментите от Априлското въстание.  Във възстановката, по повод предстоящите чествания на 149-тата годишнина от Априлската епопея, участваха над 200 души от клуб „Традиция“, женско дружество „Райна княгиня и децата от Центъра за личностно..

обновено на 26.04.25 в 19:12