Изненадата на парламентарните избори беше, че „Има такъв народ“ изпревари БСП. Няколко дни преди изборите казах – че Бойко Борисов няма да бъде повече министър-председател, се сбъдна на 100%.“ Това заяви депутатът от СДС и ГЕРБ в 38-то и 43-то НС Методи Андреев.
Той припомни че е подчертал, че решението за това дали премиерът ще стане „обвиняем заедно с шайката около него“, зависи от решимостта на народните представители.
„Всички показатели на държавата засега са катастрофични. Третата смъртност в света, изключително неадекватно управление на кризата – тип „ластик“, а сега ще лъсне и другата срамна истина – че по време на кампанията Борисов е злоупотребил като премиер и е изхарчил маса пари – непредназначени за харчене в предизборна обстановка и не е изключено България да се изправи пред тежка финансова криза. И още корупцията, бедността.“
Андреев се позова на поговорката, че за да се оправи една работа, тя трябва да се обърка. „Оправянето“ обаче няма да стане в този Парламент, а само когато в публичното пространство бъдат показани корупционните практики на ГЕРБ.
Той призова за сериозна ревизия на управлението на Борисов.
„В противен случай държавата е заплашена от ремисия на политиката му. Т.е. да изкара известно време в състояние на хибернация – като някаква опозиция и след това да се върне на бял кон. За да не се случи това, трябва ГЕРБ да бъде занулен с решително управление“.
Андреев бе категоричен, че капацитетът на партиите в бъдещото НС не е достатъчен за силно действие анти-ГЕРБ, което би взривило държавата.
Аксиомата: силно дясно, силни държавни институции и демокрация може да има, само ако ГЕРБ го няма. „Но това представените анти-ГЕРБ партии в бъдещия парламент е много трудно да го направят.
Борисов е готов да злоупотреби със собствените си депутати, за да задържи статуквото и всичките му предложения са насочени към личното му оцеляване и оцеляването на неговата партия.
По думите на Андреев, „ГЕРБ не е дясна партия и това е голямата заблуда. ГЕРБ е инженерен проект между ДПС, БСП и „дълбоката държава“.
Този Парламент няма спойката да създаде Правителство и да направи ревизия на предишното управление. Логичният изход е служебно правителство, което да създаде нормална среда за провеждане на избори само с машинно гласуване.
Цялото интервю – от звуковия файл:„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция. Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..