Девет дни след парламентарните избори неизвестните не намаляват, а дари напротив – увеличават се. Засега е ясно едно – ГЕРБ ще предложи правителство. А после? Търсим отговорите в утрото на 13 април, ето какво ще чуете:
Има ли изход от политическата ситуация у нас? И вървим ли към нови избори? Политическият психолог професор Антоанета Христова ще бъде наш събеседник по темата.
Защо избирателите наказаха системните партии? Политологът доцент Татяна Буруджиева с отговор на основните въпроси.
Ще ви представим двама от новите депутати от Пловдив – Иван Тотев от ГЕРБ и Иван Петков от БСП. И двете партии в града имат сериозен отлив на избиратели, ще питаме - защо?
В „Рестартирай Европа“ Паолина Комсалова ще ни разкаже за проекта „От фермата до трапезата“.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица ни гостува Антон Баев.
В утрото на 11 април говорим за 143-ата годишнина от създаването на горската служба и горското дело в Пловдивския регион. На този ден се отбелязват и 100 години седмица на гората. Събеседник е инж. Мирослав Димитров, директор на РДГ-Пловдив. Разказваме ви и за благотворителен търг на картини, който събира средства за изграждане на напоителна..
Заместник-кметовете на Пловдив и районните кметства вече разполагат с нови електрически велосипеди. 19 бройки бяха подредени във фоайето на общинския съвет, като дарение от фирма, която се управлява от брата на зам-кмета по транспорт Ерол Садъков - Аян и бизнесменът Иван Петлешков, чието име нашумя заради случая с влияние върху контрабандата на цигари...
Днес ще използваме енергията си, не за да се тревожим... Ще и зползваме енергията си, за да вярваме, да създаваме, да растем! И да се доверим на най-нежната и енергийна наука - хомеопатията! На десети април отбелязваме Световният ден на хомеопатията. В тази връзка днес в предаването ще Ви разкажем на абсолютно достъпен език, без високопарни думи и..
В четвъртък сутрин с важните акценти на деня. Теми и събеседници до 10.30 часа. Специално училище за ученици с увреден слух "Проф. д-р Стоян Белинов" гр. Пловдив тържествено ще чества 100 от създаването си. То е едно от трите в страната и е доказателство за силата на духа на учениците, които ежедневно доказват, че няма бариери за мечтите и..
С малко над 700 милиона лева ще разполага тази година Община Пловдив. Това съобщи кметът Костадин Димитров, който представи параметрите на бюджета. Обобщена информация ще чуем от репортажа на Антония Попова . И още една градска тема. Община Пловдив подготвя промени в Наредбата за организацията на движението и паркирането, с които да ограничи..