Кметът Здравко Димитров се срещна с корейска бизнес делегация, проучваща възможностите да инвестира в „Тракия икономическа зона“. Водачът на делегацията от Южна Корея Сун Хо Банг е президент на филиала на Филипс във Великобритания, чиято основна дейност е производството на батерии.
Гостите бяха категорични, че проявяват силен интерес към инвестиция в Тракия икономическа зона и единствено пандемията е осуетила досегашна тяхна визита под тепетата, като следващото им посещение ще бъде заедно с мениджърския екип на фирмата за уточняване на подробности за сътрудничеството.
На срещата присъства и Слави Бинев, който е вицепрезидент на Световната федерация по таекуондо, която се ръководи от Сунг Банг.
В разговорите участваха още заместник кметът по “Oбразование, бизнес развитие и европейски политики” Стефан Стоянов и Пламен Панчев, изпълнителен директор на ТИЗ.
Всяка година в последната сряда на месец февруари се отбелязва Денят за борба с тормоза в училище. Децата отиват на училище, облечени в розови фланелки, за да се обявят срещу тормоза между съученици и насилието в класните стаи. Инициативата, позната като „Ден на розовата фланелка“, започва през 2007 година в Канада, а в България се отбелязва от..
Собственичката на първия български бранд с нулев отпадък „Зелена революция“ („Green Revolucia“) и посланичка на Европейския климатичен пакт Вера Маркова гостува в Пловдивския университет. Тя ще представи публична лекция на тема „Бизнес с нулев отпадък? Устойчиви решения за здравето и природата“. Маркова ще запознае гостите с каузите, за които тя..
Пиян шофьор, опитал да подкупи служители при проверка, задържа полицията в Пловдив. Униформените спрели за проверка на бул. „Васил Априлов“ лек автомобил „Пежо“ с 52-годишен водач. Шофьорът бил във видимо неадекватно нетрезво състояние. С намерение да склони служителите да не го изпробват с дрегер, той пуснал в патрулката няколко банкноти...
180 полицейски екипа от 13-те районни управления на пловдивската дирекция участваха в четиридневна специализирана операция за контрол по пътищата в града и региона. За времето от 20 до 23 февруари са проверени над 4 700 леки и тежкотоварни автомобили. Установените за този период нарушения, санкционирани с фишове и актове са над 1400..
Режим на водата наложиха в Широка лъка. Причината е парадоксална - за да не замръзват крановете, собствениците на имоти оставят чешмите си да текат почти денонощно и така на практика са източили доста голям процент от водоизточника на селото, а дебитът му и без това е намалял заради замръзването на реката. Така щедро си е текло не само по..